FX-6100 Sistem Upgrade

alperacan

Hectopat
Merhaba,

Arkadaşlar MSI 970A-G46 anakartım, FX-6100 işlemcim ve HD7870XT ekran kartım bulunmakta.
Sistem upgrade yapmayı düşünüyorum. Bu saatten sonra FX-8350 işlemci ile R9 380 almak mantıklı mı?
Yoksa anakartı değiştirip Intel-Nvidia seçeneğine mi geçmeliyim? Sistem oyun amaçlı kullanılacak.
Bazı forumlarda okuduğum ve yaşadığıma göre AMD'de anlık FPS dropları meydanı geliyor. Kısaca sizlerin yardımını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler,

FPS dropları uydurma bilgi, yaklaşık iki yıldır FX-6350 işlemci kullanmaktayım ve henüz sorun yaşamadım. Sırf bundan dolayı İntel'e geçecekseniz, kesinlikle geçmeyin.

FPS dropları uydurma bilgi, yaklaşık iki yıldır FX-6350 işlemci kullanmaktayım ve henüz sorun yaşamadım. Sırf bundan dolayı İntel'e geçecekseniz, kesinlikle geçmeyin.
Eğer Amd ekran kart'ı kullanacak ise arkadaş, FX de kalabilir. Ama Nvidia kullanıcak ise FX serisi Nvidia'dan tam performans alamıyor.

Eğer işlemci ve ekran kartı almayı düşünüyorsanız oyun için intele yönelmek daha iyi. Ancak sırf bole bir sebep için işlemci değişiyorsanız tavsiye etmem.

Ben FPS de ani düşüş sorunlarını yaşıyorum ve AMD kullanıcısıyım. Ben işlemci olarak İntel, video kaydı yapmıyorsanız ekran kartı olarak AMD öneriyorum. Bu arada bence sistemi sat yenisini topla. Bu arada işlemcin kötü değil ekran kartı takarsan dar boğaz yapmaz. Bu arada AMD işlemci konusunda biraz kötü. AMD FX 9590 nın tek çekirdek performansı İntel Core İ3 den bile düşük. Günümüzün oyunları da tek çekirdek performansı odaklı olduğu için AMD geride kalıyor. Sebebini hatırlamıyorum ama AMD, ekran kartlarını biraz zorluyor. Yani şu anda mantıklısı İntel almak. Ama emin olun ileride çok çekirdek isteyen oyunlar çıkacak ve AMD o zaman pazar lideri olacak. :)

Aynı işlemciyi bende kullanıyorum. Asus gtx 960. 1920*1080 FXAA ON MSAA X2 Hıgh-Very Hıgh da 44-59 fps veriyor win. 8.1'de. Sata 2 anakart 5400 rpm'de dönen disklerim var yer yer 30' un altınada düşüyor. Ay sonu i3 skylake, 2666 mhz ram ve anakart alıcam yanınada 1 tb hdd. Amd işlemciyi birde soğutması var. Biraz daha bekleyip skylake işlemci alın ilerde i7 bile takarsın.

1.İ5 4460 + Msı gaming h97 alırsan ram masrafın olmaz.
2.i5 6500 + Msı b150m + 2666 mhz ram

Eğer işlemci ve ekran kartı almayı düşünüyorsanız oyun için intele yönelmek daha iyi. Ancak sırf bole bir sebep için işlemci değişiyorsanız tavsiye etmem.
CPU ile GPU birbirinden bağımsız çalışıyor nasıl oluyorda tam verim alamıyor bir açıklayında öğrenmiş olalım ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı