FX 6100 Sisteme Upgrade Etme

Mert Kayalı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda AMD bir sistem topladım. Şimdi bunu İntel'e çevirmek istiyorum. 300TL param var. Bir yakınım bendekileri 2. elden satabilir ve bana 2.el işlemci anakart bulabilir. Sizce i5 için para mı biriktirmeliyim yoksa Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar bu işlemciyi alıp overclock özelliğinden mi yararlanmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz?

i3'te olabilir. Sonuçta bütçem az.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir soğutucu alıp işlemciyi 4,6 GHZ'e OC'la. DX12 destekli oyunlar ile 6100 dar boğaz yapmayacaktır. Şu anki performansın üzerine çıkman için en az i5 alman gerekir. G3258'i aklından çıkar zira 2 çekirdek devri kapandı diyebilirim. i3 4160 şuan oyunlarda daha iyi performans veriyor olabilir ama DX12 destekli oyunlar ile 6100 çok daha performanslı olacaktır.

300 liraya alacağı işlemci onu nereye kadar götürecek? Elindekileri satsa bile baştan anakart+ işlemci masrafına girmeye değmez. 500-600 lirası olsaydı arkadaşın upgrade yapması mantıklıydı ama bu fiyata yapacağı upgrade ile elde edeceği performans artışının anlamı yok.

Arkadaşım sen i3 işlemciyi kullandın mı ? İ serisinin en aşağı modeli olduğu için diyorsunuz heralde. Tabi ki bir İ5 kadar olamaz fakat herkesin maddi durumu farklı. Arkadaş 300 tl demiş bizde onun durumuna uygun tavsiye yapıyoruz burada. Arkadaşı zorlamanın gereği yok. ;)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı