FX 6100 Sistem yükseltme

Nuri AKKUŞ

Hectopat
Daha fazla  
Önceki sistemim ;

Bunları almaya düşünüyorum ;

Sistemi yükseltmemin sebebi arma 3 oynarken FPS drop çok fazla olduğu için sizce bunları aldığımda oyundaki performansım ne kadar artar daha doğrusu bir etkisi olur mu ? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vay be. Sistem toplamaya karar verdiğim zaman Amd Fx 6100 almak istiyordum. Bana göre en klas en mükkemmel işlemci o idi o dönem. Hala bir sistem toplayamadım :D Ama şimdi bakıyorumda 6100 tarihe yolculuk yapmaya hazırlanıyor :) Bu arada ekran kartını yükselt, işlemcinin etkisi olmaz diyemem ama fazla'da bir etkisi olacağını sanmıyorum. O işlemci iş görür halen, gidip ram ile ekran kartı almalısın bence.

Yükseltmek istediğin sistemi 6600k ile değil, i5-6600 ile al. fps drop sorunum hallolur ancak çok büyük artışı yaşamazsın. İlerleyen zamanda bütçene göre rx470-rx480-gtx1050 ti-gtx1060 kartlarından birini takviye yaparsın. Bu arada eski parçalarını ilan açıp paraya dönüştürmeni öneririm.

Vay be. Sistem toplamaya karar verdiğim zaman Amd Fx 6100 almak istiyordum. Bana göre en klas en mükkemmel işlemci o idi o dönem. Hala bir sistem toplayamadım :D Ama şimdi bakıyorumda 6100 tarihe yolculuk yapmaya hazırlanıyor :) Bu arada ekran kartını yükselt, işlemcinin etkisi olmaz diyemem ama fazla'da bir etkisi olacağını sanmıyorum. O işlemci iş görür halen, gidip ram ile ekran kartı almalısın bence.

Hocam 6100 çoktan yolcu oldu. Hayırlı işler :D

Kullandığım soğutucu ile aldığım değerler ortada, tercih meselesi. Güncel bir sisteme geçme şansınız varsa geçin tabi ki, ama güncel sistemimde 770 ile darboğaz yapmıyor dediğim gibi..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı