FX 6100 sistem yükseltme

Anakartı değiştireceksin. AMD Anakarta İntel işlemci takılmaz. B250M Anakart alacaksın o işlemci için. Ya da Skylake işlemci bulursan H110M Anakartı BİOS güncellemesi yaparsan G4560 işlemcisi H110M Anakart modellerinde de çalıştırabilirsin. Ayrıca DDR4 RAM'de alman gerek.
MSI 1151 H110M PRO-VD Anakart
Intel Pentium G4560 İşlemci
CORSAIR 8GB Value 2133Mhz CL15 Ram
MSI GTX1050 Ti 4GB GDDR5 Ekran kartı alıyorum bu sisteme toplam 1300 tutuyor başka bir seçeneğimde yok galiba bu sistem için.

O 4 bileşen güzel olmuş. Bunlara kasa ve HDD eklemen lazım, onlar elinde var mı? BİOS güncellemesi yapman lazım.
Evet var elimde,BİOS içinde güncelleme yapıyormuş duyduğuma göre olmazsa kendim yapmaya çalışırım.
450w psu umarım yeter bu yeni parçalara son bir sözün yoksa bu parçaları alıyorum dostum teşekkürler.

itopya.com dan alacağım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu arkadaş güncelleme yapıp gönderiyorlarmış diyor.

Tamam yardımlarınız için teşekkürler.

Sen yine de siteyi ara işini şansa bırakma.
Dostum sistemi aldım,bütün genel olarak çoğu oyuna yetmekte işlemci ama bf1 mp'de işlemci ekran kartına yetmiyor%60-70.
OC olurmu işlemciye nasıl yapılır bilmiyorum bu konuda düşüncelerin nelerdir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı