FX 6100 ve HD 5770 sistem ETS 2 ve ATS'de kasma sorunu

murat121

Hectopat
  • FX 6100
  • Sapphire 5770 VaporX GDDR5
  • RAM 4 GB Gskill Ripjaws 1600 MHz
  • PSU Corsair VS450

Farming Simulator 2017, PES 17, Mafia 2 gibi oyunlarda işlemci kullanımı %50'nin üstünde olup GPU kullanımı ise %99 yani tam olarak kullanılıyor. Buraya kadar normal.
Fakat Euro Truck Simulator 2 ve American Simulator'de işlemci kullanımım %12, GPU kullanımım %99 olmasına rağmen en düşük ayarda dahi oyunlarda kasıyor. Bir türlü anlam veremedim. 2-3 ay öncesine kadar 2 oyunu da yüksek ayarlarda 1440x900 çözünürlükte uzun yolda 60 FPS sabit, şehir içi de en az 40 FPS'e düşerek oynuyordum.
Şu an 2 oyunu da en düşük ayarlarda bile kasmadan oynayamıyorum. Daha önce başıma hiç böyle saçma bir şey gelmedi. Ekran kartı sürücüsünü güncelledim, format attım. Kasa temizliğini yaptım, termal macunları yeniledim, yani aklınıza ne geliyorsa yaptım.

İşlemci sıcaklığım 50 dereceyi, ekran kartım ise 60 dereceyi hiç geçmiyor. Kararlılık testinde yani ısınma sorunu da yok.

Tek kafama takılan anakartımı yani Gigabyte 780T D3L modelini güncelledim, o mu yaptı bilmiyorum ama güncellemeyi kaldırıp eski sürüme de döndüm sonuç yine aynı.

Yardımcı olmanızı temenni ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı