FX 6100 sistem kasma sorunu

MoreThanBlue

Kilopat
Daha fazla  
  • Anakart: Asus M5A78l-m usb3
  • İşlemci: Fx 6100+Contact 21
  • Ekran kartı: Msi GTX 950 2G
  • Power: Cooler master b600 v2
  • SSD: Transcend 120GB
  • HDD: 500GB
  • RAM: G-Skill CL9 1600MHz 4x2(8GB)
İşletim sistemi: O konuyu belirteceğim.

Sorunum şu şekilde; bilgisayarda sürekli bir takılma söz konusu. Şu an yazdığım yazılar bile geç geliyor, masaüstünde yenile yaparken bile bir rahatsızlık söz konusu.
Oyun açıyorum en basit örneği Metin2 abi kasıyor, anlık takılmalar oluyor. Arma 3 aynı şekilde vs vs.
Benim HDD eski kasamdan kalma 6-7 yıllık bir HDD idi.Herkes bundan kaynaklanıyor olabilir dedi. SSD aldım taktım BIOS'tan ahci secip temiz bir format attım,HDD'yi kasadan söktüm Arma 3 ve Metin2'yi kurdum gene aynı sorun. (Bu yaşadıklarım Win10)
Acaba işletim sistemimde mi sorun var dedim Win7 64 bit yükledim. Asus'un sitesinden driver'ları indirdim kurdum, BIOS güncelledim hala aynı oyunları geçtim. Masaüstünde, Google chrome'da bile geç tepki, takılma söz konusu.
Abilerim, kardeşlerim her forumda ayrı ayrı konu açmaktan sıkıldım artık rica ediyorum yardımcı olun.
Not: Tüm sürücüler güncel, işetim sistemi güncel.
Boşta CPU kullanımı: %3-8
RAM kullanımı: %17
Sistemi yoran bir şey de yok anlayamadım.

Yardımcı olabilecek yok mu ?

Büyük ihtimalle sorun işlemcide. Ayrıca FX 6100 çok eski ve vasat bir işlemci, ona GTX 950 takmak ile büyük hata yapmışsınız.
Vasat değil orta segment bir işlemci. Neden hata etmiş? O iki alet gayet uyumlu.

Soruna gelecek olursak. Isı değerlerine Aida64 veya MSİ Afterburner'den bak, bize bildir. Format at. Kasayı temizle. Termal macun yenile. Stok fan kullanıyorsun galiba. 50 TL'ye de bir soğutucu alman iyi olur. Sorunda çözülür büyük ihtimalle.

Büyük ihtimalle sorun işlemcide. Ayrıca FX 6100 çok eski ve vasat bir işlemci, ona GTX 950 takmak ile büyük hata yapmışsınız.
Sorun işlemcide mi ki direk işlemci diyorsun? Kaldı ki arkadaş masaüstünde de takıldığını söylemiş. Sorun işlemcide olsa bile hiçbir kaynak olmadan direk işlemci demen yanlış bilgilendirmedir!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı