Çözüldü FX-6300 206 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Riab

Centipat
Arkadaşlar MSI 760GM P-21 anakartına sahibim. İşlemci olarak ise AMD FX-6300 işlemciye sahibim. Yaklaşık 1 aydır işlemcim aşırı ısınıyor. Örneğin Valorant'a giriyorum 5-10 dakika oynuyorum ve aniden işlemci sıcaklığım 206 dereceye yükseliyor ve FPS değerlerim 100'lerden 15'lere düşüyor. Mouseyi hareket ettirince 9 oluyor ve 15 saniye sonra düzeliyor. Bu bir kısır döngü gibi devam ediyor. Sırf bu sebepten dolayı soğutucu aldım mayıs'ta fakat Haziran'ın girmesiyle birlikte hava sıcaklığı arttı ve bilgisayarla artık bir şey yapamaz hale geldim. Çözüm olarak ne önerebilirsiniz?
Bazı forumlarda anakartla ilgili sorun dediler fakat AM3+ sıfır bir anakart bulamadım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Cooler Master HTK 002 olması lazım. Daha kalitelisini de sürebilirsiniz. Ucuz diye hatırlıyorum HTK 002'yi.

Dediğiniz termal macun elime ulaştı. Alır almaz fanı söküp sürdüm ve hemen Valorant'a girdim. Şu anlık bir sıkıntı yok gibi. Mesajlarınız için teşekkürler.
Soruna 1 ay sonra bir çözüm kavuşturdum. Yabancı sitelerden de araştırdım ve AMD OverDrive adlı programdan voltaj değerini düşürdüm. 1.30'a çektim voltaj değerini ve Turbo Core Control'dan da 1.30'a çektim ve sorunum çözüldü. Hepinizin tavsiyeleri için destekleri için teşekkür ederim.
BIOS sürümün güncel mi? O işlemci 206 dereceye gerçekten çıksa bunu göremezdin çünkü kendini kapatırdı. BIOS sürümünden dolayı olabilir.

Yük altında iken soğutucu bloğa dokunun bakalım elinizi yakacak mı ? Ayrıca o derece çoktan fişi çekmişti o işlemci.

Anlaşılan o ki füzyon çarpıştırıyorlar işlemcide.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı