FX 6300 sistem işlemci overclocku sonrası işlemci 70 derece olunca sistem kendini resetliyor

Enes0114

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar. FX 6300 ve Gigabyte 970A-DS3p anakartım var. İşlemciye overclock yaptım video izleyerek sorunum şu oradaki adam CPU warning temperature bölümünü enabled yaptı ve 70°/150° derece yaptı ben de aynısını yaptım PUBG girdiğimde tam 70 derece olduğunda işlemci bilgisayar kendini resetliyor. Sizce bunu kapatmalı mıyım?

İzlediğiniz adamla sizin işlemciniz aynı olsa bile kimlik farkı gibi overclock değerlerini aynı yapmayın. Ayarı kapatıp deneyin bakalıp çözülecek mi?

İzlediğiniz adamla sizin işlemciniz aynı olsa bile kimlik farkı gibi overclock değerlerini aynı yapmayın. Ayarı kapatıp deneyin bakalıp çözülecek mi?

BIOS ayarlarını resetleyince otomatik olarak o sekme disabled oluyor sanırım o 70 dereceye gelince kendini resetliyor.

Bu arada merak ettiğim bir şey var overclock yapınca GHz 4.22 oluyor ve sürekli boşta bile 4.22 GHz kullanıyor haliyle boşta bile ısınıyor bunu BIOS'tan nereden kapatabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı