FX 6300 3.5 Ghz İşlemci Stok Fan ile 4.4 Ghz Olmuştur

Hocam 80 dereceye kadar iyi cesaret edebilmişsin. Ben 65 e yaklaşırken işlemciye bir şey olcak diye korkuyom :D .

Doğrudur yanar diye hesaplamadım. Su 100 derecede kaynar ya :D

Soğutucu ve ram alınca devam edicem bu işlere. Şuan durmam gerek. Yakarsam harbiden kötü olur. Daha borçları bitmedi. :D

Doğrudur yanar diye hesaplamadım. Su 100 derecede kaynar ya :D

Soğutucu ve ram alınca devam edicem bu işlere. Şuan durmam gerek. Yakarsam harbiden kötü olur. Daha borçları bitmedi. :D

Su 100 derecede kaynar ama bu su değil yarıiletken silikon :)

Neyse 100 dereceye kadar dayanır demiyorum sen dediklerini uygula arkadaşın. Peki yükseltince ne oldu mesela kaç FPS yükseldi Crysis3'te

İşlemcilerin Ghz hızının yükseltilmesinin oyunlarda fps artışına etken olacağını sanmıyorum. Cyriss 3 oynamıyorum artık. Şuan sadece BF3 oynuyorum.
Ghz hızını arttırmamın sebebi işlemcimi test etmekti. İşlemcilerin bazı arkadaşların dediği gibi şans meselesi. Bazıları rahat bir şekilde hızını arttırabiliyor iken bazıları işkence gibi hızı bir türlü artmıyor.

Böyle bi işlemcinin bana denk gelmesinde mutluyum. Hiç sorunsuz artıyor :)

Eğer kullandığınız işlemci darboğaz yapmayacak seviyede yani yeterli bir işlemci ise OC işleminin oyunlar açısından bir katkısı olmayacaktır elbette. Oyun için OC yapmayınız.
İşlemcinin ön plana çıktığı uygulamalarda fark olacaktır elbette.

İşlemcilerin Ghz hızının yükseltilmesinin oyunlarda fps artışına etken olacağını sanmıyorum. Cyriss 3 oynamıyorum artık. Şuan sadece BF3 oynuyorum.
Ghz hızını arttırmamın sebebi işlemcimi test etmekti. İşlemcilerin bazı arkadaşların dediği gibi şans meselesi. Bazıları rahat bir şekilde hızını arttırabiliyor iken bazıları işkence gibi hızı bir türlü artmıyor.

Böyle bi işlemcinin bana denk gelmesinde mutluyum. Hiç sorunsuz artıyor :)

Olmaz mı hiç? Millet neden overclock yapıyor, merakından mı? Belirli bir artış olmuştur muhtemelen.

Neden olmasın örneğin benim eski işlemcim Pentium D 820 idi. Ben o işlemciyi 2,80GHz'den 3,20GHz'e yükselttiğimde oyunlarda kasma sorununu çözüyordum.

Bir diğer ispatı da aşağıdaki grafikte, Crysis3'te GTX680 ekran kartını kullanarak FX 8350'yi downclock yapıp 2,50GHz'e düşürdüğünde 48FPS, 3GHz hızında 52FPS, 3.50GHz'de 57FPS, normal 4GHz hızında 61FPS, 4,50GHz'e overclock yapıldığında 67FPS alındığı görünüyor.

Crysis 3 Performance Test: Graphics & CPU > CPU Performance - TechSpot

CPU_02.png

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı