AMD FX 6300 4.4 GHz Overclocklandı, sizce nasıl?

Omer909

Hectopat
Daha fazla  
okey.png
Arkadaşlar AMD FX 6300 işlemcime 4.4GHz overclock yaptım. Boşta 25-35 arası yükte 65-70 arası, yaklaşık 50 dakika test yaptım herhangi bir sorun olmadı.

DRAM frekansına ellemedim, herhangi voltaj vermedim. Auto 1600 MHz'de çalışıyor.

Stabil şekilde çalışıyor, herhangi sorun var mı göze çarpan? Şimdiden teşekkürler!

Soğutucu: Hyper Evo 212

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şey güzel değil, gelişi güzel bakmayalım verilere. @Omer909 Çekirdek voltajını 1,53 seviyelerine yükseltmişsin, voltaj ayarları ile oynamadığını söylemişsin ancak oynamadan bu seviyelere gelmez bu rakam, orada bir yanlışın var.

Zaten Hyper212 gibi bir soğutucu varken sıcaklıklar o seviyelere de yükselmez voltajı yükseltmediğin sürece. Ek olarak 4,4GHZ hızda voltaj vermeden stabil kalamaz o işlemci, hiç zannetmiyorum.

Bu rehberi aç oku ; Çekirdek voltajını rehberdeki seviyeye indir. Çok detaylı bir rehber, her türlü soruna yanıt bulabilirsin ; FX 4100 Overclock Rehberi

Son düzenleme:
Her şey güzel falan değil, gelişi güzel bakmayalım verilere. @Omer909 Çekirdek voltajını 1,53 seviyelerine yükseltmişsin, voltaj ayarları ile oynamadığını söylemişsin ancak oynamadan bu seviyelere gelmez bu rakam, orada bir yanlışın var.

Zaten Hyper212 gibi bir soğutucu varken sıcaklıklar o seviyelere de yükselmez voltajı yükseltmediğin sürece. Ek olarak 4,4GHZ hızda voltaj vermeden stabil kalamaz o işlemci, hiç zannetmiyorum.

Bu rehberi aç oku ; Çekirdek voltajını rehberdeki seviyeye indir. Çok detaylı bir rehber, her türlü soruna yanıt bulabilirsin ; FX 4100 Overclock Rehberi
Aa hocam çok pardon voltaja hiç dikkat etmemişim :). Ben öteki verilere falan baktım iyi duruyor güzeldir dedim. Telefondan baktığım için görememişim, maalesef 5 inç yetmiyor :).

Her şey güzel falan değil, gelişi güzel bakmayalım verilere. @Omer909 Çekirdek voltajını 1,53 seviyelerine yükseltmişsin, voltaj ayarları ile oynamadığını söylemişsin ancak oynamadan bu seviyelere gelmez bu rakam, orada bir yanlışın var.

Hocam Drama voltaj vermedim , Cpuya +0.175 voltaj verdim 4.5 ghz test yaptım 20 dakika içerisinde hata verdi çekirdeklerden biri 4.4 ghz test yaptım sonuç bu sorun yok gibi , Anakartım Ud3 Gigabyte Sizin ki ise MSI anlamadım yani demek istediğim kafam çok karıştı voltajı 0.150'ye mi indireyim?

Her şey güzel değil, gelişi güzel bakmayalım verilere. @Omer909 Çekirdek voltajını 1,53 seviyelerine yükseltmişsin, voltaj ayarları ile oynamadığını söylemişsin ancak oynamadan bu seviyelere gelmez bu rakam, orada bir yanlışın var.

Hocam üstelik Auto ayarlarda voltaj 1.350'da. Şimdi 1.5 Voltaja indirdim test yapıyorum.

1,44'lere çek sen o değeri, stabil kalırsa 1,43 ve hatta 1,42 bile denenebilir.
Yok hocam 1.40 , 1.450 , 1.475 yaptım. 5 dakika olmadan Hata veriyor, stabil olmuyor 1.5 Test yapıyorum şuan.

1,44'lere çek sen o değeri, stabil kalırsa 1,43 ve hatta 1,42 bile denenebilir.
Hocam 1.5 olmadı , 1.53'de Stabil oldu 869K olanlar neden diğeri 20K sorun olurmu ? Neden böyle ? herhangi bir sorun varmı ? yanıtlarsan sevinirim.

Dosya Ekleri

• o.png
    o.png
    72,7 KB · Görüntüleme: 76
Prime95 dediğimiz program matematik temelli işlemler yapar ve FFT dediğimiz yöntemi kullanıyor bu bağlamda. FFT'ye çok hakim olmamakla beraber sinyal bazlı yani frekans bazlı veriler üzerinde bir takım işlemler, dönüşümler yapılan bir sistem diyeyim sana. Matlab yani mantık ile de bağlantılı bir konu.
http://web.itu.edu.tr/~baykut/lab/pdf/Deney_3.pdf

O rakam ise frekansın uzunluğunu - verinin uzunluğunu, büyüklüğünü temsil ediyor olmalı. İşlemin, yükün miktarı diyelim.
Farklı paketler ve farklı veri büyüklükleri olması gayet normal, farklı paketlerde test ediyor netice itibariyle.

Sen "TEST 1 FFT *****" kısmına değil, hemen altındaki "***** PASSED!" kısmına önem ver.
Dönüşüm sorunsuz tamamlamış mı ilgili pakette ona odaklan kısacası.

O zaman sonuç stabil mi?

Prime95 dediğimiz program matematik temelli işlemler yapar ve FFT dediğimiz yöntemi kullanıyor bu bağlamda. FFT'ye çok hakim olmamakla beraber sinyal bazlı yani frekans bazlı veriler üzerinde bir takım işlemler, dönüşümler yapılan bir sistem diyeyim sana. Matlab yani mantık ile de bağlantılı bir konu.
http://web.itu.edu.tr/~baykut/lab/pdf/Deney_3.pdf

O rakam ise frekansın uzunluğunu - verinin uzunluğunu, büyüklüğünü temsil ediyor olmalı. İşlemin, yükün miktarı diyelim.
Farklı paketler ve farklı veri büyüklükleri olması gayet normal, farklı paketlerde test ediyor netice itibariyle.

Sen "TEST 1 FFT *****" kısmına değil, hemen altındaki "***** PASSED!" kısmına önem ver.
Dönüşüm sorunsuz tamamlamış mı ilgili pakette ona odaklan kısacası.

O zaman sonuç stabil mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı