FX 6300 HD 7790 sistem 2000 TL'ye yükseltme

Kasa, güç kaynağı, monitör, ekran kartı, HDD, işletim sistemi değiştirmene gerek yok. Soğutucuyu kullanmak CM ile iletişime geçip AM4 soket için aparat alman gerekli(sanırım).

Sinerji, Hepsiburada, İtopya'ya bakabilirsin.

sadasdasd.PNG

Konuyu bölmek istemezdim ama bu fotoğrafı paylaşmasam içim rahat etmezdi. Kendi Overclock 'lu FX 8320'im 2 adet 8k video açınca 251W TDP değerine ulaşıyor. Öyle saçma rakamlara ulaşamaz demişsiniz ondan paylaştım. Birde Şu sıvı nitrojen kullanırsan hiç çıkmaz olayını anlayamadım.
Eki Görüntüle 331408
Bu arada Ryzen 2600 alma imkanınız varken gerçekten neden FX serisiyle uğraştınız anlamadım. :D

FX serisi bir işlemciyi O.C yapıp, ev kullanımı için kullanırsanız 250W gibi bir TDP'yi görmeniz düşük bir olasılık. Bu arada 2 tane 8K videoyu kayıpsız sadece işlemciden yararlanarak oynatabiliyor mu ? İlk kez denk geldim :)

Sıvı "N" konusuna gelirsek aklımdan 8K ile bu seviyede TDP'ye ulaşacağına dahil bir bilgi bile geçmiyordu, öğrenmiş olduk. Bu denli makul miktarlarda O.C ile ev kullanıcısının 250W ulaşamıyacağını söylemek istedim, biraz abartmışım :(

Günlük kullanımda kaç W civarında dolaşıyor ?

Son düzenleme:
Kasa, güç kaynağı, monitör, ekran kartı, HDD, işletim sistemi değiştirmene gerek yok. Soğutucuyu kullanmak CM ile iletişime geçip AM4 soket için aparat alman gerekli(sanırım).

Sinerji, Hepsiburada, İtopya'ya bakabilirsin.

Eki Görüntüle 331409

FX serisi bir işlemciyi O.C yapıp, ev kullanımı için kullanırsanız 250W gibi bir TDP'yi görmeniz düşük bir olasılık. Bu arada 2 tane 8K videoyu kayıpsız sadece işlemciden yararlanarak oynatabiliyor mu ? İlk kez denk geldim :)

Sıvı "N" konusuna gelirsek aklımdan 8K ile bu seviyede TDP'ye ulaşacağına dahil bir bilgi bile geçmiyordu, öğrenmiş olduk. Bu denli makul miktarlarda O.C ile ev kullanıcısının 250W ulaşamıyacağını söylemek istedim, biraz abartmışım :(

Günlük kullanımda kaç W civarında dolaşıyor ?
Günlük kullanımda şu şekilde;
sdghsfdhds.PNG
40-80W 40 derece gibi değerlere ulaşıyor günlük.
2 tane 8K video açınca işlemci kullanımı %90 oluyor zaten internet de kaldırmıyor işlemciyi zorlamak için açmıştım.

Oyun oynarken büyük ihtimal 150-180W civarı olacağını düşünüyorum doğru mu ?
Yani BF5'de öyle oluyor. Diğer oyunlar işlemciyi o kadar zorlamıyor. GTA 5 Pubg gibi oyunlarda %40-60 gibi değerleri görüyor en fazla o da 120-150W gibi değerlere ulaşıyor. Sadece yükte 250W yakıyor. Öyle bir oyun da yok zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı