FX 6300 için ekran kartı önerisi

Odels

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Herkese selam iyi sosyaller,
  • AMD FX(tm)-6300 six-Core Processor (6 cpus), ~3.5GHz
  • M5A78L-M LX3.
  • 12288MB RAM.
  • Markasını hatırlamadığım bir PSU (resim olarak yükledim)
Gibi eski bir sistemim var ve bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Fakat gerek forumlarda gerek YouTube videolarında çok fazla öneri var. RX 550, RX 6400, GT 750, GT 1030 vb. gibi birçok öneri gördüm ve şu an çok kararsızım. Sizlerden ricam bu sistem için darboğaz yaşamadan kullanabileceğim en iyi kartları söylemeniz (bütçe ve sıfır-ikinci el farkı gözetmeksizin). En son gelen önerilere göre bir tablo oluşturup F/P açısından en uygun olanını almayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler iyi sosyaller^^

Dosya Ekleri

• photo_2022-08-13_07-25-31.jpg
    photo_2022-08-13_07-25-31.jpg
    142,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllarca FX serisi (6300, 6350, 4300) kullanan biri olarak hangi ekran kartını alırsanız alın FX sahibi olduğunuz için oyunlarda anlam veremediğiniz fps düşüşleri ve takılmalar yaşayacaksınız. FX serisi hakkında yabancı forumlarda da bir çok konu mevcut, nedendir bilinmez FX mimarisi gereği anomali bir işlemci (Overclock haberleriyle meşhur). Oyun oynayacaksanız ekran kartından çok FX işlemciyi değiştirin çünkü bu işlemci neredeyse hiç bir ekran kartıyla düzgün çalışmıyor. Kişisel yorumumu yapmak istedim.

Yıllarca FX serisi (6300, 6350, 4300) kullanan biri olarak hangi ekran kartını alırsanız alın FX sahibi olduğunuz için oyunlarda anlam veremediğiniz FPS düşüşleri ve takılmalar yaşayacaksınız. FX serisi hakkında yabancı forumlarda da birçok konu mevcut, nedendir bilinmez FX mimarisi gereği anomali bir işlemci (overclock haberleriyle meşhur). Oyun oynayacaksanız ekran kartından çok FX işlemciyi değiştirin çünkü bu işlemci neredeyse hiçbir ekran kartıyla düzgün çalışmıyor. Kişisel yorumumu yapmak istedim.

Yorum için teşekkür ederim hocam fakat şimdilik oynadığım oyunlarda işlemci yönünden bir sıkıntı yaşamıyorum. Oynamayı düşünüp oynayamadığım birçok oyunun ana sebebi ekran kartı maalesef. Bu sebeple upgrade önceliğim ekran kartı.

Geri
Yukarı