Fx 6300 prime 95 test değerleri

şahin_003

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba
Msı g43 anakart ve fx 6300 işlemci kullanıyorum. Performans açısından sıkıntı yok fakat kasa fanları yeterli soğutmayı yapmıyor gibi. Prime 95 testi yaptım.(1saat 30dk)
Sıcaklık değerlerini ekledim. Sizce normal mi bu değerler.
Resimde işaretlediğim TMPIN1 nedir ? Neden bu kadar yüksek.
Ayrıca fan sesinden sıkıntı yaşıyorum. Test sırasında speed fanla ayarları düşürdüm normalde cpu soğutucu ve egsoz fanı 1500-1600 rpm ile dönüyor. Sessiz ama iyi soğutan kasa fanı tavsiye ederseniz sevinirim.(12cm)
Forumu araştırdım. Buna benzer bir sürü konu açılmış fakat içime sinmedi.(Öğrencilik işte ordan burdan kısıp topladım makineyi heba olsun istemiyorum:)
Zaman ayırıp ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

7XvzMY.jpg
bMb3Y8.jpg

Kaç gün olmuş bir kişi zaman ayrıp fikir vermemiş.Eyvallah... Silinebilir boşa yer işgal etmeyelim.

Trip atmana gerek yoktu. :D Kasa fanından çok işlemci soğutucu önemli stok soğutucuyu mu kullanıyorsun? Ayrıca 60 derece yüksek olsada kabul edilebilir bir değer.

Trip atmana gerek yoktu. :D Kasa fanından çok işlemci soğutucu önemli stok soğutucuyu mu kullanıyorsun? Ayrıca 60 derece yüksek olsada kabul edilebilir bir değer.
Trip attığım filan yok:) Pazartesi açmışım konuyu bugün perşembe neyse hiç sıkıntı değil:) araya kaynamışız.
Soğutucu stok değil deep cool gammaxx 300 kullanyom canımı sıkanda o zaten ısınmasın diye stok soğutucuyu hiç takmadan 120 liraya bunu aldım. Ama istediğim değil.(macun yeni montajda sıkıntı yok defalarca kontrol ettim)
tmpın1 nedir bilginiz var mı? 86 derece nedir öle:) prime 95 testi için olsada yüksek değil mi? Eğer kuzey köprüsüyse o, el değmeyecek ayarda çalışıyor.Soğutmak için ne yapabilirim.
Fazla soru sorduğumun farkındayım seni bulmuşken kafamdaki sorulardan kurtulayım istedim:)

Kuzey köprüsünün sıcaklığı o sanırım. 100 ve üzeri dereceleri görüpte Ekran Kartının İşlemcinin Frekansını falan düşürmüyorsa sıkıntı yok. Herkeste benzer sıcaklıkta çünkü internette benzer bir sürü konu var herkes 70-80 derecelerden bahsetmiş. Eğer daha serin olmasını istiyorsan tam oraya doğru üfleyen bir fan takabilirsin.
Bu konuyu incelemeni tavsiye ederim.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/fx-8350-ve-r9-280-tabanli-sistemde-fps-duesuesue.158314/

Kuzey köprüsünün sıcaklığı o sanırım. 100 ve üzeri dereceleri görüpte Ekran Kartının İşlemcinin Frekansını falan düşürmüyorsa sıkıntı yok. Herkeste benzer sıcaklıkta çünkü internette benzer bir sürü konu var herkes 70-80 derecelerden bahsetmiş. Eğer daha serin olmasını istiyorsan tam oraya doğru üfleyen bir fan takabilirsin.
Bu konuyu incelemeni tavsiye ederim.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/fx-8350-ve-r9-280-tabanli-sistemde-fps-duesuesue.158314/
Eyvallah.teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı