FX 6300 R9 280X Sistem Nasıldır?

@Selim Çelik Oyun için iyidir fakat çizimler için aynısını söylemek pek mümkün değil. İşlemci o noktada sıkıntı yapabilir. Eğer bütçeyi 3 bin civarına çıkartabilirseniz İ5 işlemcili bir sistem toplanabilir.

@Namelessone1905 Burada 1200 TL'den bahsediyoruz. O fiyata APU bile toplamak zorken R9 280X ve 240 GB SSD alıyorsun. Para biriktirip diyorsunuz ama ilk önce sorun bakalım, adam o kadar para biriktirebilecek mi? Biriktirecekse ne kadar zamanını alacak. ;)
FX 6300 gibi vasat bir işlemci olmasa alırdım ben. İ3 4160 olsaymış en azından.

@Namelessone1905 Öyle ancak bu durumda da alınabilir bir sistem. Çünkü fiyatı inanılmaz ucuz. Hatta o kadar ucuz ki hala bir bit yeniği olduğundan şüpheliyim. :)

@Selim Çelik Ha öyleyse o sisteme işlemci bakımından yatırım yapmanın mantığı yok. Tamamen platform değiştirmeniz gerek. Bu işlem için maalesef 600 TL yeterli değil. Ya bütçeyi yükseltin ya da bir süre bununla idare edip ileride almaya çalışın.

@Namelessone1905 Öyle ancak bu durumda da alınabilir bir sistem. Çünkü fiyatı inanılmaz ucuz. Hatta o kadar ucuz ki hala bir bit yeniği olduğundan şüpheliyim. :)
İkinci ele güvenmem ben hiçbir zaman. :) AMD FX X8 8150 beni ilk gördüğüm zaman cezbetmişti fakat sonradan öğrendim ki tek çekirdek performansı vasat olduğu için 8 çekirdekli imiş.

OZWg8D.jpg

Bir de oyunlarda İ5 3470/FX-8350 yazıyor sistem gereksinimlerinde. Yani bu iki işlemci denk olduğu anlamına mı gelir bu ?

@Selim Çelik Ha öyleyse o sisteme işlemci bakımından yatırım yapmanın mantığı yok. Tamamen platform değiştirmeniz gerek. Bu işlem için maalesef 600 TL yeterli değil. Ya bütçeyi yükseltin ya da bir süre bununla idare edip ileride almaya çalışın.
Peki sadece oyun oynamak için kullanılsa kaç yıl idare eder? Csgo için konuşuyorum yüksek oyunlar dahil değil.

Bir de oyunlarda İ5 3470/FX-8350 yazıyor sistem gereksinimlerinde. Yani bu iki işlemci denk olduğu anlamına mı gelir bu ?
Oyunların sistem gereksinimlerindeki CPU bölümüne fazla takılmamak gerek. Çünkü onlara kalırsa i7 işlemci olmadan oyun oynayamayız. :)

Peki sadece oyun oynamak için kullanılsa kaç yıl idare eder? Csgo için konuşuyorum yüksek oyunlar dahil değil.
Tahminimce 2 sene daha götürebilir. Fakat onu beklemeyip eline para geçince değiştirmende fayda var. Çünkü fazlasıyla eski bir işlemci. Ayrıca bazı multiplayer oyunlarda sıkıntı çıkarabilir. Ancak değiştirene kadar idare edecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı