FX 6300 Sistem Akasa Venom Pico Taktıktan Sonra Kapanıyor

muserkal

Hectopat
Daha fazla  
FX6300 heyecanla Akasa Venom Pico' yu almıştım ancak tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Soğutucum bugün elime geçti ve akşam montajını yaptım. İşlemci extreme overlock yapılıydı. 4080' leri görüyordu işlemci. Prime95 işlemci testini açtım. 15 saniye kadar sonra bilgisayar kapandı. Tekrar söktüm macunu, azalttım. Durum yine aynı hatta Windows'u açmadan kapandı. Fanın yönünü değiştirdim, durum yine aynı. Çok fazla tefarruatı yok zaten. Montajının yanlış yaptığımı düşünmüyorum ama neden böyle oldu anlamadım. Yardım lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Montajı düzgün yaptığından emin misin? BIOS'dan işlemci sıcaklığını takip et, gerçekten de ısındığı için mi kapanıyor?
Anakarta takılan aparatları belki yanlış taktın, soğutucu blok işlemciye tam temas etmiyor olabilir.

Abi montajı birkaç defa değiştirdim. Zaten klavuz var. İntel bacakları söktüm, fan yönünü gelen rehberdeki gibi ayarladım, macunu sürdüm. Sağdan soldan işlemcinin üzerine oturduğunu takip etmeye çalıştım ve 4-5 kez söküp yeniden denedim ama sonuç bu. 30 saniye içinde geldiği durumu gösteren resimlere siz de bakın lütfen. Resimlerde fan hızları, sıcaklık ve voltaj görüntüleri var.

sonuç2.png
başlanğıç.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakır tabandaki jelatini falan sökmeyi unutmuşsundur diyeceğim ancak bilemiyorum ne yaptığını, montajı nasıl yaptığını. FX6300 için voltajlar zaten standart değerlerde şuan.
Vidaları falan iyi sıkıyor musun? Soğutucu blok işlemciye iyice yapışıyor mu?
Ne kadar macun sürdün?

Sıkıntıyı benim, buradan bulmam biraz da senin ne yaptığını bilmene bakıyor.
O soğutucu ile hiç yoktan 60 derceye kadar yine ısınabilir ancak 1 dakika içerisinde sistemi kapatacak kadar ısınıyor ise gözden kaçan bir sorun var demektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı