FX-6300 sistem alınmalı mı?

Hercai

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler.
Arkadaşım şöyle bir sistem özelliklerine sahip bir cihaz satıyor. Sizce bu cihazı satın alınır mı?

sistem özellikleri;
İşlemci: AMD FX-6300 3.50GHz 14MB cache.
Ekran kartı: NVIDIA G220 1 GB.
Anakart: Gigabyte GA-970A-DS3p
RAM: G.Skill Sniper 4x2 1600MHz.
Power Supply: Corsair CX600.
Hard disk: WD element 1 TB.

satın aldıktan sonra benim kullanım amacım;
Knight Online PvP serverlarda "performanslı bir şekilde aktif olarak" oynamak amacıyla kullanacağım. O yüzden bir bakıma cihazdan aktif olarak performans almam gerekiyor.

ilerleyen zamanlardaki yükseltme işlemleri ile ilgili sorularım;
1) yukarıdaki sistem özelliklerini araştırdığımda anakart üzerinde 4 adet DDR3 RAM slotu bulunuyor. İlerleyen zamanlarda bu 4 slota 8 GB DDR3 1600MHz RAM takarak sistemi 32 GB'a kadar sorunsuz bir şekilde yükseltebilir miyim? (şu anda 2 adet slot dolu)

2) ilerleyen zamanlarda anakart ve işlemciye uygun olacak şekilde ne tarzda bir ekran kartı modelleri takarak sistemimi yükseltebilirim?

GTX 1050 Ti alınabilir.
8GB tek modül RAM ilave edilebilir. Tek 1 RAM sökülür 12 GB olur.
Çok da para harcamayın derim.
İleride bir yükseltme yapılamaz. Zaten eski sistem. Kaça satıyor ?
İsterseniz bunu almayıp sıfır makine alabilirsiniz bütçeniz dahiline.

Oynatmaz ekran kartı aşırı düşük alıp ekran kartını yükseltebilirsin.

Ekran kartlarının sıfırları malum çok pahalandı. O yüzden bütçem sıfır ekran kartı almaya yetmiyor. İkinci el kartlar da ise mining çıkışlı olma ihtimallari bir hayli fazla.
Modelleri iyi olan ve fiyatı da uygun olan ekran kartlarında ise lehim arızalarından dolayı da onlarda risk taşıyor. Ne yapacağımı bilemedim :)

GTX 1050 Ti alınabilir.
8GB tek modül RAM ilave edilebilir. Tek 1 RAM sökülür 12 GB olur.
İleride bir yükseltme yapılamaz. Zaten eski sistem. Kaça satıyor ?

Arkadaş bu bilgisayar kasası için 1500 TL istiyor. Yani bende düşünüyorum 2500 TL'lik bütçem var o yüzden bu kasayı satın aldıktan sonra maksimum 1000 TL'lik bir harcama yapabilirim.

Bu kriterlere uygun bir şekilde 1000 TL'lik bütçe ile ekran kartı ve RAM alsam işimi görebilir?

Anladım.
GT 1030 ve 8 GB RAM almanız bu makineye yeterlidir.

Önce bir parçayı sonra diğer parçayı alabilirsiniz.
Artık ucuz bir şey kalmadı.
En az GT 1030 olsun ki oyun oynanabilsin belli ayarlarda.

Anladım.
GT 1030 ve 8 GB RAM almanız bu makineye yeterlidir.

Önce bir parçayı sonra diğer parçayı alabilirsiniz.
Artık ucuz bir şey kalmadı.
En az GT 1030 olsun ki oyun oynanabilsin belli ayarlarda.

Anladım, öneri ve bilgi için teşekkür ederim. O zaman bu şartlarda ve bu bütçeyle bu bilgisayarı almak dezavantajlı.

Ek olarak şöyle bir bilgisayar daha var. Şunun sistem özelliklerine de size zahmet inceleyebilir misiniz?

İşlemci: AMD FX-6300
RAM: 12 GB Ram (Mhz bilgisi yok)
Ekran Kartı: MSI R7 250X
Anakart: MSI 970A-G46
Power Supply: 500 Watt
SSD: 120GB
Harddisk: 1 TB Harddisk

Bu bilgisayara ise 2300 TL istiyorlar.

Rica ederim her zaman etiketleyebilirsiniz.

250X diğer makinenin kartına göre daha iyi.
Ama yine de sıfır bir makine almak güncel parçalarla daha hayırlı olacaktır.
İmkân meselesi.

Alacağım bayağı kullanacağım diyorsanız 2. söylediğiniz makine ile pazarlık yapıp alabilirsiniz. Birinci makineden iyidir.

GTX 1050 Ti alınabilir.
8 GB tek modül RAM ilave edilebilir. Tek 1 RAM sökülür 12 GB olur.
İleride bir yükseltme yapılamaz. Zaten eski sistem. Kaça satıyor?

Dostum artık GTX 1050 Ti önermiyoruz ve alınmaz RX 6400 varken ya da T600 varken GTX 1050 almaya ne gerek var ki.

Önermiyoruz derken siz kimsiniz veya kimleri kast ediyorsunuz?
Tercihler farklıdır ben öneririm başkası önermeyebilir.

Dostum tabii ki sen önerebilirsin ama artık GTX 1050 devri kapanmaya başladı artık GTX 1050'nin en ucuz fiyatı 3440 TL buradan bakabilirsin https://www.google.com/url?url=http...AE0QguUECPsK&usg=AOvVaw1-PDxFkObAYsT3-bylq4CF bir de RX 6400 çıktı 3500 TL'ye en ucuz fiyat o da yeni çıktığı için zamanla fiyatı düşecektir link Asus AMD Radeon RX 6400 Phoenix PH-RX6400-4G 4 GB GDDR6 64 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri bu arada RX 6400 GTX 1650'den daha iyidir GTX 1050 alacağana 100 TL daha verip bebek gibi 2 haftalık FSR destekli GTX 1650'den daha iyi bir kart almak daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı