FX-6300 sistem alınmalı mı?

Rx 6400 fiyat olarak 3000tl altına inmediği sürece değelendirilmemeli bence 600tl daha fark verip 6500xt almak çok daha mantıklı (rx 6500 xt anlık 3600tl)

Dostum tabii ki sen önerebilirsin ama artık GTX 1050 devri kapanmaya başladı artık GTX 1050'nin en ucuz fiyatı 3440 TL buradan bakabilirsin https://www.google.com/url?url=http...AE0QguUECPsK&usg=AOvVaw1-PDxFkObAYsT3-bylq4CF bir de RX 6400 çıktı 3500 TL'ye en ucuz fiyat o da yeni çıktığı için zamanla fiyatı düşecektir link Asus AMD Radeon RX 6400 Phoenix PH-RX6400-4G 4 GB GDDR6 64 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri bu arada RX 6400 GTX 1650'den daha iyidir GTX 1050 alacağana 100 TL daha verip bebek gibi 2 haftalık FSR destekli GTX 1650'den daha iyi bir kart almak daha mantıklı.
1050 değil 1050 Ti önerdim.
Ben öneririm gerisine karışmam alır mı almaz mı onu ilgilendirir.

@Junaiun @İntel ARC

Herkese tekrardan merhaba,

Konudaki bilgisayar ile ilgili görüşlerinizden sonra satın almaktan vazgeçtim. Biraz daha bütçemi artırarak 3000-3500 TL bandında masaüstü bilgisayarlar araştırmaya başladım. Şu anda 2 adet bilgisayara gözümü kestirdim. Sizinle beğendiğim 2 bilgisayarın sistem özelliklerini paylaşmak istiyorum

1. Bilgisayarın Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD FX-6300 Six-Core
Ekran Kartı: MSI GeForce 1030 2GB
RAM: Corsair Vengeance 2x4 Toplam 8GB
Anakart: MSI 970 Gaming
SSD: Hyperx 250 GB
Power Supply bilgisi yok
# İstenilen Fiyat: 2600 TL (Pazarlık daha yapılmadı. Sahibinden üzerinden yazdım geri dönüş bekliyorum)

2. Bilgisayarın Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD FX-6300
Ekran Kartı: Asus R9 380 2GB (Strix)
RAM: 2X8 Toplam 16GB
Anakart: Asus M5A97
Harddisk: 1TB
Power Supply: Cooler Master 600 Watt
Kasa: Cooler Master
Fiyat: 3000 TL (3600 TL'den ilk etapta 3500'e düştü, o kadar bütçem yok deyince son olarak ciddi alıcıysan 3000'e veririm dedi)

Son olarak konu dışı bir sorum daha olacak. Daha önce Sahibinden'in "Param Güvende" sistemi ile herhangi bir bilgisayar kasası aldınız veya satışını yaptınız mı?

Az önce Sahibinden'de bilgisayar kasası satan birisinin ilan açıklamasında, bilgisayar kasası 10 Desiden fazla olduğu için "Param Güvende" sistemi ile gönderim sağlanmıyor diye yazmışta ne kadar doğru bilemedim. O yüzden belki sizlerin bu sistem hakkında bir bilginiz vardır diye sormak ve danışmak istedim.

Merhabalar.
Param güvendeyi hiç kullanmadım.
Aslında hiçbir ikinci el ürün alınmasını önermem.
Ama insan mecbur kalabiliyor malesef.
Gönlüm sıfır makine almanızdan yana.
İkinci el olup iyi bir ürün olması yerine bütçeme uyan sıfır ürünleri tercih ettim çoğu zaman.
Kutusunu ve jelatinini ilk ben açan olmak için :)
Bu yüzden de sıfır ürün alsanız ömür bakımından içiniz daha rahat eder düşüncesindeyim.
İmkân meselesi tabi.

R9 380'li makine daha iyi. 1030'a göre bu kart daha çok iş yapar.

Bilgisayar kasası param güvende ile net olarak alınmaz kargo sorun yaratır %100 (30a yakın satışım var)
2. Sistem psu açısından da daha iyi ama yakın çevrene bak derim

Bilgisayar kasası param güvende ile net olarak alınmaz kargo sorun yaratır %100 (30a yakın satışım var)
2. Sistem psu açısından da daha iyi ama yakın çevrene bak derim

Param Güvende sistemi ile kargoda sorun çıkartacaksa eğer başka türlü güvenilir bir şekilde sahibinden üzerinden bilgisayar kasasını alabileceğin bir yöntem var mı?

Param Güvende sistemi ile kargoda sorun çıkartacaksa eğer başka türlü güvenilir bir şekilde sahibinden üzerinden bilgisayar kasasını alabileceğin bir yöntem var mı?
Bu kadar ağır bir şeyi alışveriş sistemleri kabul etmez ondan umudunu kes yakında değilse o sistemle işin çok zor belki bir tanıdık varsa anca öyle ama oda kargoya verse az buz bir kargo parası çıkmayacak sistem genel olarak iyi fiyatta ama bir sorunu da olabilir böyle elektronik ürünleri param güvende de olsa güvenme ben işlemci aldım bozuk çıktı adam iadeyi kabul etmese çok uğraşacaktım adam bildiğin naylon poşete sarıp göndermiş türlü türlü insan var elektronik alışverişinde param güvende kullanılmaz

Bu kadar ağır bir şeyi alışveriş sistemleri kabul etmez ondan umudunu kes yakında değilse o sistemle işin çok zor belki bir tanıdık varsa anca öyle ama oda kargoya verse az buz bir kargo parası çıkmayacak sistem genel olarak iyi fiyatta ama bir sorunu da olabilir böyle elektronik ürünleri param güvende de olsa güvenme ben işlemci aldım bozuk çıktı adam iadeyi kabul etmese çok uğraşacaktım adam bildiğin naylon poşete sarıp göndermiş türlü türlü insan var elektronik alışverişinde param güvende kullanılmaz
Önerileriniz için teşekkür ederim. Ben şu anda Amasyadayım, satan arkadaşta Bursa'da.
İnanın orada bulunup, ürünü gidip test edip neyi var neyi yok diye kontrol edip satın alabilecek bir tanıdık veya güvenilir birilerini bulsam bir dakika bile düşünmeyeceğim o derece. Ama ne yapacağımı bilemedim. Bilgisayarı da kaçırmak istemiyorum. Kargo parası konusunda ise şu anda arkadaş 2. özelliklere sahip olan r380 ekran kartlı olan bilgisayarı 3000 TL'e verecek. Normalde param güvende sistemi de benden 250 tl alacaktı.

Elden gidip satın alıp oradan bana kargolasalar bile 250-300 TL'lik bir kargo parasını bile ödemeye razıyım. Yeter ki dediğiniz gibi ürünün sorunsuz ve tamtakır olarak çalıştığından emin olup satın alabilecek birisini bulabileyim

Önerileriniz için teşekkür ederim. Ben şu anda Amasyadayım, satan arkadaşta Bursa'da.
İnanın orada bulunup, ürünü gidip test edip neyi var neyi yok diye kontrol edip satın alabilecek bir tanıdık veya güvenilir birilerini bulsam bir dakika bile düşünmeyeceğim o derece. Ama ne yapacağımı bilemedim. Bilgisayarı da kaçırmak istemiyorum. Kargo parası konusunda ise şu anda arkadaş 2. özelliklere sahip olan r380 ekran kartlı olan bilgisayarı 3000 TL'e verecek. Normalde param güvende sistemi de benden 250 tl alacaktı.

Elden gidip satın alıp oradan bana kargolasalar bile 250-300 TL'lik bir kargo parasını bile ödemeye razıyım. Yeter ki dediğiniz gibi ürünün sorunsuz ve tamtakır olarak çalıştığından emin olup satın alabilecek birisini bulabileyim
Sakın param güvende vs olmadan güvenip alayım deme aklında bulunsun

Sakın param güvende vs olmadan güvenip alayım deme aklında bulunsun
Hocam bu arada sahibinden'de eskiden GET sistemi vardı. Bu GET sisteminin yeni adı "Param güvende" mi oldu?

Ek olarak bir arkadaşım Dolap veya Letgo uygulaması üzerinden de alabilirsin diyor. Bu iki uygulama da daha önce bilgisayar kasası satışı yaptınız mı veya bir bilginiz var mı sistemlerideki alışveriş şekli güvenilir midir?

Geri
Yukarı