FX 6300 Sistem Düşük Performans Sorunu

• Konuyu başlatan 2001
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

2001

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Bir konuda fikrinizi almak istedim.

Sistemim;

Anakart:Asrock n68c-gs fx
işlemci: AMD FX 6300 3.5 Ghz
Ram: Corsair Vengaence 2x 4 Gb DDR3 1600 Mhz toplam 8 GB
Ekran kartı: Galaxy Nvidia Geforce GT 640 1 gb 128 bit
Güç Kaynağı: Cooler Master 750 w 80+
HDD: 320 GB hızını bilmiyorum mb bilmiyorum.

Arkadaşlar şimdi fikrinizi almak istediğim konu şu;

HDD çok yıprandı artık, fakat anlamadığım bir şekilde bilgisayarım sanki düşük performanslı gibi geliyor bilgisayar açılışında felan bayağı bir yavaş. İşlemci ve ramleri yeni aldım acaba anakart mı yetmiyor diye sorup duruyorum kendime o yüzden sizlere sormak istedim. Bütcem 200 TL.
Anakart mı, HDD mi ?
Sizce hangisini almalıyım?

NOT: Oyun manyağı değilim eğer anakart diyorsanız 200 TL üstü olmasın. Eğer hdd almamı tavsiye ediyorsanız, HDD kafamda belirledim WD blue 1 TB 7200 RPM 64 mb 180 TL.

Şimdi arkadaşım ilk önce "HD Tune Pro" adlı programı indirip kurabilir misin ? Daha sonra programı açıp, tam ortada "Performance & Health" yazılarının karşılığını benimle paylaşabilir misin ? Mesela Health: %80 Performance : %70. Bu program Harddisk'in birebir durumunu gösterecek.

Esas konuya gelirsek şöyle bir şey belirteyim. Ekran kartın çok düşük, en azından R7 250X olmalı. Anakart değişimine gerek yok bence, 200TL bütçen varsa koy kenara biriktir para, 300TL'ye R7 250X al. Daha sonra 150TL daha biriktir 120'lik SSD al (Hi-Level SSD Ultra 550/530). Bu benim önerim tabi Harddisk'in sağlam olduğunu varsayarak konuşuyorum. İlk bir dediğimi yap ona göre devam edelim.

Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim. Buyrun istedikleriniz bunlar galiba.
ek olarak şu an için ekran kartım bana yetiyor.Bir müddet sonra ekran kartımı 500-600 TL bütçe ile değiştireceğim inşallah.
Ziyanı yok efendim buyrun.Önümüzdeki ay ssd almayı düşünüyorum yazmayı unutmuşum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özür dilerim ben yanlış yazmışım :( HD Sentinel Pro programı olacaktı :( .. Düzenleyin mesajınızı ek bir mesaj atmanıza gerek yok.

640 iyi bir ekran kartı değil. O kart FX 6300 gibi bir işlemciyi zorlayacak seviyede değil. HDD'nizde bir problem yok. Bu konuyu hangi oyundan dolayı açtınız? GTA V mi?

Benim ekran kartım garip çalışıyor.Ben SinglePlay oyunlar oynamıyorum genelde cs go ,World of Tanks,Lol,H1Z1 oynuyorum.Misal cs go da ayarlarımı minimuma getirdiğim zaman kasma yapıyor ama ayarları orta seviyede 4x-4x yaptığım zaman takılmadan oynuyorum.World of tanks ultra ayarlarda 30-40 Fps arası alıyorum 1600x900 çözünürlükte .Fps den yana bir sorunum yok fakat oyun harici normal kullanımda biraz yavaş gibi sayfalar açılırken bilgisayar açılırken felan. o yüzden aklıma takıldı sormak istedim bileşenlerden mi? sıkıntı diye.
KASA:deepcool kendomen manuel fan controller var oyunlarda hıgh a çekiyorum ısınma sorunumda olmuyor.
KENDOMEN DEEPCOOL Cases

İşlemci termal macununu yenileyeyim belki ince sürmüş olabilirim.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı