FX 6300 düşük performans sorunu

CLASNIC

Kilopat
Daha fazla  
FX 6300
GTX 1060
8 GB (2x4) 1600 MHz RAM
MSI 970A-G46

Bulunmakta sistemimde. çok oyunculu oyunlarda rezalet bir FPS değeri görmekteyim. Geekbench ile işlemciyi test ettiğimde;
Single: 1423
Multi core da ise: 4758 değerlerini gördüm.

Diğer DX 6300 lere baktıgımda benım ıslemciden 2 kat yüksek performans alanların sayısı çok fazla. İşlemcinin ekran kartını tatmin edebilecek düzeyde olmadıgını biliyorum fakat oyunlarda ortalamayı kurtaracak düzeyde performansı da alamamaktayım. Bana işlemci ile ilgili yapabileceğim şeyleri söyleyebilir misiniz? Performansını arttırabilir miyim?

Not: Yeni işlemci vs muhabbetleri duymak istemiyorum arkadaslar lütfen konuyla doğrudan bilgi sahibi insanlar bir şeyler söyleyebilirse çok memnun olurum.

BIOS veya işletim sisteminden yapılabilecek bir müdahale varsa onu öğrenmek istiyorum.

Tesekkurler.

371163

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sisteminiz benim önceki sisteme benziyor öncelikle belleği 16GB a yükseltirseniz oyunlarda(pubg) ortalama
15-20 fps artışı olacaktır fakat sizi tatmin eder mi bilemem beni etmedi ayrıca SSD takviyesi yapabilirsiniz biostan yada windows ayarlarından yapacağınız ayarların performansa cok fazla bi etkisi olacagını sanmam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı