FX 6300 sistem nasıl?

ademgldg

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi geceler dilerim. Herkese bütçem yok ve 3.800 TL toplama bilgisayar alacağım adamla görüştüm. Sistem sağlam yeni üye olarak sizlere de danışayım dedim,
Sistem şu.

İşlemci: AMD FX 6300: 6 çekirdekli
Ekran kartı: RX 480 4 GB.
RAM: Corsair 2x8 3000 Hz
Power: Hadron HD412 500W.
Anakart: ASUS AM3+ M5A78L-M
SSD: 128 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi geceler dilerim. Herkese bütçem yok ve 3.800 TL toplama bilgisayar alacağım adamla görüştüm. Sistem sağlam yeni üye olarak sizlere de danışayım dedim,
Sistem şu.

İşlemci: AMD FX 6300: 6 çekirdekli
RAM: Corsair 2x8 3000 Hz
Daha iyisi toplanır.

İleride bütçe yaratma durumun varsa 2.el APU veya en azından Ryzen'li 1030 falan sistem alırsan daha ileriye dönük olabilir.

Sistem şu.

İşlemci: AMD FX 6300: 6 çekirdekli.
RAM: Corsair 2x8 3000 Hz.

FX 6300 ve 1050 Ti sistem kullanıyorum ve bu sisteme bu para verilmez FX 6300'ü 200 300 TL'ye satıyorlar. Benim kule tipi güzel soğutmam olduğu için 4.5 GHz overclockla kullanıyorum anca öyle işimi görüyor.

Ekran kartın o bütçede çok iyi öncelikle bunu söyleyeyim. Heralde kötü yorum yapanlar o kartın performansından haberdar değil. 2021 Ağustos ayı itibariyle oyunların %99'unu orta-yüksek ayarda oynayabilirsin. Rx 570 ve rx 580 arası bir performansı var. gtx 1050, gt 1030 felan bu kartın çok altında kartlar. Kart eski ama güçlü.

8x2 çift kanal 3000mhz ram gayet güzel hiçbir eksi yanı yok.

Sistemin sıkıntısı işlemcide. İşlemci o ekran kartına darboğaz yapabilir ama fiyatına göre düşününce kabul edilebilir diyelim. Eğer imkan varsa sadece ekran kartını ve ramleri alıp diğer parçaları baştan toplamanı öneririm. Ayrıca PSU da dandik yani çok konuşmaya gerek yok 😅

İşlemcinin yeterli olduğu durumda ekran kartının vereceği performansı görmen için bir video bırakıyorum. En ağır online oyunların başını çeken Warzone'da bile 1080p yüksek ayarda 60-70 fps veriyor kart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İleride bütçe yaratma durumun varsa 2.el APU veya en azından Ryzen'li 1030 falan sistem alırsan daha ileriye dönük olabilir.

Efendim ileride işlemci değiştireceğim için idarelik alıyorum.

Ekran kartın o bütçede çok iyi öncelikle bunu söyleyeyim. Heralde kötü yorum yapanlar o kartın performansından haberdar değil. 2021 Ağustos ayı itibarıyla oyunların %99'unu orta-yüksek ayarda oynayabilirsin. RX 570 ve RX 580 arası bir performansı var. GTX 1050, GT 1030 falan bu kartın çok altında kartlar. Kart eski ama güçlü.

8x2 çift kanal 3000MHz RAM gayet güzel hiçbir eksi yanı yok.

Sistemin sıkıntısı işlemcide. İşlemci o ekran kartına darboğaz yapabilir ama fiyatına göre düşününce kabul edilebilir diyelim. Eğer imkan varsa sadece ekran kartını ve RAM'leri alıp diğer parçaları baştan toplamanı öneririm. Ayrıca PSU da dandik yani çok konuşmaya gerek yok 😅

İşlemcinin yeterli olduğu durumda ekran kartının vereceği performansı görmen için bir video bırakıyorum. En ağır Online oyunların başını çeken Warzone'da bile 1080p yüksek ayarda 60-70 FPS veriyor kart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Efendim bende öyle düşündüm ama işte adam toplu satıyor bende idarelik alayım dedim, 3 4 ay sonra işlemci değiştireceğim zaten AMD Ryzen 5 1500X almayı düşünüyorum.

Darboğaz yersin o işlemciyle. OC ile kapatabilirsin farkı fakat o çöp PSU sıkıntı çıkarır.

PSU çok mu kötü ya anlamam fazla bu işlerden.

Efendim 4 5 ay sonra işlemci değiştireceğim kesin AMD Ryzen 5 1500X almayı düşünüyorum şu an idarelik alıyorum zaten.

İşlemci olarak FX 6100 kullanıyorum, FX serisi yeni nesil oyunlarda sorun çıkartabilir. İşlemci Ryzen olsa daha iyi olabilir.

Bende öyle düşündüm ama şu an idarelik alıyorum zaten 4 5 ay sonra işlemci değiştireceğim kesin R5 1500X alacağım.

Daha iyisi toplanır.

3800 TL sistem önerir misin?

FX 6300 ve 1050 Ti sistem kullanıyorum ve bu sisteme bu para verilmez FX 6300'ü 200 300 TL'ye satıyorlar. Benim kule tipi güzel soğutmam olduğu için 4.5 GHz overclockla kullanıyorum anca öyle işimi görüyor.

RX 480 ekran kartı 1050 Ti geçiyor zaten bende idarelik alacağım için ileride değiştirme durumum var onun için.

@ademgldg, o zaman alınabilir ancak o işlemciyle pek yol kat edileceğini sanmıyorum. İdarelik için alınabilir, bir de stok fan. Daha da sıkıntı olur.

Efendim gerçekten aşırı kararsızım 3800 TL nasıl sistem dizerim ki bilgisayarcılara gidiyorum adamlar bildiğin kazık atıyorlar şu sisteme 4k dedi 2.el.
R3 1200 RX550 4 GB 400W 8 GB RAM'siz düşünün artık.

Geri
Yukarı