FX 6300 Sistem Oyunda Kapanma Sorunu

Wildwine

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar demin farcry 3 oynarken (yeni indirdim) pc bir anda kapandı. Oyunu ultra ayarlarda oynuyordum. İşlemci darboğaz yapıyor biliyorum. Tekrar açtım ve oyunu açıp sıcaklıklara baktım. Normalde işlemci 25 30 derece iken 2 saniye sonra oyunu açtığım anda ana menüde 55 60 derece oluyor ve fandan tiz bir ses geliyor. Çok hızlı döndüğünden dolayı. Pc'nin kapanışını ısınmaya bağladım başka türlü neden kapansın? İşlemci Fx6300, soğutucu cooler master hyper tx3 evo. Neden böyle ana menüde bile çok ısınıp ses yapıyor ki acaba? Hiç overclock yapmadım. Ne gpu ne cpu'ya. Yapmalı mıyım cpu'ya yetersiz kaldığı için? Edit: Ekran kartım asus gtx970, psu 600 w.

AIDA64 Extreme Edition indirip Stability test yapıyorsun 10 dakika süresince. Daha sonra istatistik penceresinden görüntü aktarıyorsun bize.
Sıcaklıklardan dolayı mı yoksa değil mi anlarız bu vesileyle.

Tahmin ediyorum ki soğutucu montajında bir hata yapmış olmalısın. İstediğim test sonucunun bir örneğini atıyorum :

sst3.png

Geç cevap için kusura bakmayın, sorunun neyden olduğunu anladım. Anakart kondansatör leri arıza yaptığı için pc kapanmış ben oyun oynarken. Pc yi tekrar reslediğimde kondansatörlerden ses geliyordu tiz ince bir ses bu nedenle kondansatörlerin arızalı olduğunu anladım ve anakartı garantiye yolladım. Cevap için teşekkür ederim

Belki de basit bir Coil Whine sesi duymuşsunuzdur, keşke bize danışıp öyle yollasaydınız servise. En azından AIDA64 testini yapsanız sıcaklıklardan kaynaklı bir sorun olup olmadığını anlardık :) Servisten dönünce tekrar bilgilendirirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı