Prime95 testinde kapanmayan FX 6300 oyunda kapanıyor

Kardeş bak oyunda GPU kullanılmıyor nerdeyse. Kapanmadan önce de mi böyle ? GPU %100 olması lazım. Tüm yük işlemcide.
Dram voltage 1.5V mi ben mi yanlış görüyorum ? O ramler yanar öyle eğer samsung b-die değilse...
Zaten darboğaz oluyor, adamın sorunu overclock ile alakalı. Aynı işlemciyi bende kullanmıştım, çok kanser bir işlemci.

Kardeş bak oyunda GPU kullanılmıyor nerdeyse. Kapanmadan önce de mi böyle ? GPU %100 olması lazım. Tüm yük işlemcide.
Dram voltage 1.5V mi ben mi yanlış görüyorum ? O ramler yanar öyle eğer samsung b-die değilse...
GSkill RAM hocam kendi vermiş voltajı fark etmemişim düzeltirim stok haline şimdi. Birde başka sıkıntılı volt var mı orada?
Yok oyun içi kart %100 zaten.

@Amanita Kendi voltajına 1.5V yazıyor sorun var mı?
Burada oyun yüklenirken ki bir sahne. Son salise kapanmadan önce videodan SS aldım.

Son düzenleme:
Pardon ddr3'müş onlar için 1.5V normaldir o zaman.Kendi açıklamasında da öyle yazıyorsa doğrudur. Benim hatam.
Ryzen kullanıyorum diğer işlemcilerin OC'undan pek anlamıyorum malesef. Bios sıfırlayınca yani tüm OC'ları geri alınca da kapanıyor mu ?

Aslında işlemci %100 olduğu zaman bir süre sonra kapanıyor. Bazı oyunlar açılırken işlemciyi tam kullanıyor ondan dolayı olabilir mi?

Olay görüntüleyicisi yok hala ortalıkta :D.
Hocam baktım sadece hata olan tek bu var. Alakasız diye paylaşmak istemedim. Isınmadan dolayı kapanıyor bilgisayar zaten. Ani ısı sıçramaları oluyor. Kasa içini tarif ettim + macunu mükemmel sürdüm.

Günlük Adı: Application Kaynak: Microsoft-Windows-Defrag Tarih: 27.05.2021 00:04:28 Olay Kimliği: 264 Görev Kategorisi:Yok Düzey: Hata Anahtar sözcükler:Klasik Kullanıcı: Yok Bilgisayar: ASUS Açıklama: Depolama iyileştiricisi Local Disk (D:) üzerindeki retrim işlemini tamamlayamadı çünkü: The operation requested is not supported by the hardware backing the volume. (0x8900002A) Olay Xml'si: <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event"> <System> <Provider Name="Microsoft-Windows-Defrag" /> <EventID Qualifiers="32768">264</EventID> <Version>0</Version> <Level>2</Level> <Task>0</Task> <Opcode>0</Opcode> <Keywords>0x80000000000000</Keywords> <TimeCreated SystemTime="2021-05-26T21:04:28.9207270Z" /> <EventRecordID>2050</EventRecordID> <Correlation /> <Execution ProcessID="0" ThreadID="0" /> <Channel>Application</Channel> <Computer>ASUS</Computer> <Security /> </System> <EventData> <Data>retrim</Data> <Data>Local Disk (D:)</Data> <Data>The operation requested is not supported by the hardware backing the volume. (0x8900002A)</Data> <Binary>2A000089800200008D0000009000000022B63823DBB1BD381B0700000000000000000000</Binary> </EventData> </Event>

Hocam baktım sadece hata olan tek bu var. Alakasız diye paylaşmak istemedim. Isınmadan dolayı kapanıyor bilgisayar zaten. Ani ısı sıçramaları oluyor. Kasa içini tarif ettim + macunu mükemmel sürdüm.
Isınmadan olsa bile onunla bağlantılı bir şey olması lazım hocam, başka bir şeyler de olmalı.
AIDA+Furmark denediniz mi?

@The Man From E.A.R.T.H. PSU sağlam olduğundan eminim çünkü RDR 2 testinde ekran kartı her zaman %100, işlemci %50-80 arasında 60-70 derecede gezdi. Sorun işlemciye tam yük bindiğinde oluyor.
Isınmadan olsa bile onunla bağlantılı bir şey olması lazım hocam, başka bir şeyler de olmalı.
AIDA+Furmark denediniz mi?
AIDA'yı kontrol ederken 1.4V tam olarak veriliyor işlemciye ve diğer kanaldaki Voltlarda stabil düzeyde.

Yeni konular

Geri
Yukarı