Fx 6300 sistem reset düğmesine basmadan açılmıyor

Burak AKAN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, youtube üzerinden technopatı gördüm ve bütün videolarını ilgiyle takip ediyordum.
Yeni bir bilgisayar topladım fakat reset'e de basmadan açılmıyor power tuşuna basıyorum bilgisayar açılıyor, fanlar dönüyor ama ekrana görüntüsü bir türlü gelmiyor. Nihayetinde resete basıyorum öyle açılıyor bunun sebebi ne olabilir? (konuyu yanlış yere açtıysam affola :))
Sistem özellikleri;
  • AMD Fx6300 işlemci
  • MSI 970a-g43 anakart
  • Hı-level 4 gb ram
  • HD 7770 sapphire ekran kartı
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarta kablolar yanlış bağlanmış olabilir. Muhtemelen öyledir. Kasanın power düğmesine giden kablo reset pin'ine bağlanmıştır. Bende kasayı açıp kabloları bir karıştırayım demiştim ikisinin yerini değiştirdim reset düğmesine basınca açılıyordu :D

Kesinlikle kabloları yanlış bağlamışsın. Power kablolarının hepsini sök ve ful dikkat ile tekrardan tak.

Anakartın veya kasanın kitapçığına bakarak takarsan daha kolay olur. Kablolarda ve anakartın pinlerinin kenarında isimleri İngilizce kısaltmalar ile yazıyor. PwrBt, RstBt, PwrCbl gibi bir şey olması lazım.

Kesinlikle kabloları yanlış bağlamışsın. Power kablolarının hepsini sök ve ful dikkat ile tekrardan tak.

Ful değil Full :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı