FX 6300 sistem yükseltme

tektanc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sistemimi yükseltmek istiyorum.

İşlemci: AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellek 95W 32nm İşlemci
GPU: Evga GTX970 SuperClock ACX 2.0 GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı
Anakart: MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Çoğunlukla oyun oynuyorum ve işlemci beni memnun etmiyor. Önceliğim işlemciyi değiştirmek. Mevcut işlemcimi Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci ile değiştirmek istiyorum. Böyle olunca yeni bir anakart da almam gerekecek. Paramın çoğunu yeni işlemci için harcayacağım. Bu yüzden anakart için daha makul bir şey düşünmem gerekecek. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Ryzen öneririm.

Anakart, İşlemci ve RAM değişecek.

Toplam bütçeniz ne kadar ?

Bütçem 2500-3000 TL.

Nanokatalog isimli mağazaya girin.

Ryzen 7 1700 İşlemci sepete ekleyin.
16GB (2x8) 3200MHz RAM sepete ekleyin.
Güzel bir B350M Anakart sepete ekleyin.

Toplam 2700 TL filan edecektir.

Aslına bakarsan özellikle Intel'e geçmek istiyorum. AMD işlemcilerinin FSX performansı maalesef yerlerde.

Yalnız Ryzen gayet iyidir. Intel'den aşağı kalır yanı yok.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ama bir yanlış anlaşılma oldu sanırım. Yukarıda "FSX" derken "FX" değil, "Flight Simulator X"i kastediyordum. FSX performansı bakımından Intel işlemciye yönelmiştim.

Şimdilik Intel alacağım gibi gözüküyor ama söylediklerinizden sonra Ryzen'i bir kez daha düşüneceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı