FX-6300 sisteme en iyi takabileceğim ekran kartı ?

Gtx 760 ile aynı tdp değeri var hemen hemen. Gtx 760 alması taraftarıyım.
http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66600
R9 270x ile arasında 80 tl gibi bir fiyat farkı var. Bu farkı verip %15 daha fazla performans almak bence daha mantıklı. Fakat psu sıkıntı çıkarabilir.
Çünkü ortalama 360 watt gibi bir tüketim söz konusu. 410 watt net veriyorsa sorun olmaz ama bilemiyorum.

Müdür, arkadaşın PSU biraz arada kalmış. PSU biraz daha yüksek olsa dediğin mantıklı olabilir.

Aynen 12v çıkışı 450 olsa tamam garanti diyeceğim de, biraz şüpheliyim.

- - - Güncellendi - - -

Kadir sen şu psu'nun markasını ve modelini veya fotoğrafını atar mısın?

Corsair vs450.

Bendekide bundan resimi internetten buldum:

Label.jpg

Arkadaşım bence R9 260X üzerinde almamalısın. Nedeni ise bende ASUS HD 7790 var. Amd'nin sitesindede yazdığı gibi bu kart en az 500 watt kaliteli bir güç kaynağı istiyor. R9 260X ile HD 7790'ın arasındaki fark R9 260X ekrankartının bellek hızının 600 mhz daha fazla olmasıdır. Birde bu kart daha yeni nesildir. İki kartların piyasaya çıkma sürelerinde çok fark yok. İstersen ASUS HD 7790 al. Fazla parada vermessin. Vatan'da %30 indirim varken bu fırsatı kaçırma derim. Beni çok memnun etti. Bende bu ekrankartını OCZ 600 watt 80 plus modüller güç kaynağı ile kullanıyorum.

VATAN COMPUTER - ASUS - HD7790 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Techpowerup sitesinde yazdığına göre MSI R9 270X Hawk'ın 225W güç tüketimi var. İşlemcide 95W güç tüketimi sağlıyor. Diğer bileşenlerde göz önünde bulundurulduğunda 408W Power Supply yeterli gibi gözüküyor fakat sistemin kararlı çalışabilmesi için benim görüşüm 80+ 550W kaliteli bir güç kaynağı olması yönünde.

MSI R9 270X HAWK 2 GB Review | techPowerUp

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı