FX 6300 Stock Fan ile overclock

MetalCoreII

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
3.5 GHz den 3.8 GHz OC yapmayı planlıyorum.

Anakart: M5A97 R2.0

Kasa da 6 adet fan var bunlar;

2 önde , 1 egzoz , 2 üst de , 1 adet 20cm yan kapakta.

OC yapayım mı ? Yoksa böyle kalsın mı ?

NOT: Termal Macunu 2 saat önce sürdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan ile hiçbir zaman hiçbir şekilde hız aşırtma yapılmamalıdır, isterseniz kasada 100 tane fan olsun işlemciye üfleyen. :D

Hyper 212 Evo gibi kaliteli soğutmalar ile 3.8 - 4.0 GHz'i görebileceğinizi düşünüyorum.

3.8 GHZ değerine çıkmanızda bir sakınca yok. Anakartınızın BIOS meüsünden Performance modunu seçin ve F10'a basıp sistemin yeniden başlamasını bekleyin.
Tahminen 3.9 GHZ'ye OC edecektir. Stok fan dahi olsa voltaj vermediğinden ötürü ısınam konusunda fazla bir fark yaratmayacaktır.

Bunları yaptıktan sonra Prime 95 ile stabiliteyi test et ve sıcaklıkların 65 derecenin üzerine çıkıp çıkmadığına bak. Sonuçları ilet.

Elinde Hyper 212 EVO veya X soğutucu olsa 3.8 - 4.0 bir yana 4.4 GHZ civarına voltaj vererek çıkabilirsin.
Buyur hazırladığım rehber. Anakart aynı olduğu için BIOS ayarlarını birebir yapabilirsin, tabi soğutucu alınca.
https://www.technopat.net/forum/overclock-ve-sogutma/22172-fx-4100-4-4-ghz-overclock-rehberi.html

Arkadaşımızın dediği gibi performance modunu aç kendisi ayarlasın. Ama bi kule tibi bir soğutu alki overclock yapıp hızını alabilesin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı