Fx 6300 ve 6800GT sistemde FPS düşme sorunu

bachibouzouk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde;

Asus M5a97 r2.0 anakart
Amd fx 6300 black edition 3.5 Ghz 14 mb cpu
Kingston 4x2 8 gb ram
Zotac geforce 6800 gt

Ekran kartını değiştirmeyi erteledim ekonomik sebeplerden ötürü, aslında pek de gerek görmemiştim oynadığım oyunu minimun ayarlarda şu ana kadar sorunsuz oynatabildiği için.

Gelelim sorunuma.
Son bir haftadır world of warcraft warlords of dreanor oynarken, raidlerde önceleri hiç yaşamadığım ani fps düşüşleri ve ayrıca takılmalar yaşamaktayım. Ayrıca gördüğüm en düşük fps değerinde de yaklaşık 30 fps kadar bir düşüş yaşanıyor şu an.
Raidlerde (15-20 kişilik) ilk defa Blackrock foundry deki 3. raid günümüzde bu düşüşü gördüm, ve hala devam etmekte.

Ekran kartının iyi olmadığını biliyorum ancak grafik ayarlarını en düşük seviyede tutmama rağmen bu beklenmedik düşüş beni hem tedirgin etti hem de düşündürdü.
Burada neredeyse haftada 8 9 kere elektrik kesintisi yaşanmakta, arada bir voltajlar düşmekte. Ekran kartımda bir soruna yol açtıysa bunu nasıl tesbit edebilirim? Yada ekran kartımdaki, sistemimdeki olası ilgili sorunları nasıl tesbit eder ve giderebilirim?
En az bir ay daha bu ekran kartıyla idare etmek zorundayım, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma problemi varsa FPS düşüşü olabilir. AIDA64 ile sıcaklıkları içeren bir görsel yükleyin.

Isınma problemi varsa FPS düşüşü olabilir. AIDA64 ile sıcaklıkları içeren bir görsel yükleyin.
Bahsettiğim oyunu oynarken aldığım tüm verileri yayınladım; Bilgiler http://speccy.piriform.com/results/m3y10DUMxLbGWZ5aKpVxQgp adresinden detaylı olarak görülebilir. Ayrıca ısınma sorunu gibi bir derdim hiç olmadı şu ana kadar. Grafik kartımı denerken aldığım verilerde ekran kartının ulaştığı en yüksek sıcaklık değeri 56°C idi. Şu anda da sıcaklık 40°C civarında.

Son düzenleme:
2004 yılının popüler kartlarındandı 7600GT çıktı sonrada 8600GT. Bende 8600GT vardı uzun yıllar memnun kullandım en sonunda bozulmuştu zorlayınca. Ekran kartı bozlursa ekran donar yada karelenmeler oluşur çizgilenmeler gölgeler hatta bulutlanma olur görüntüde.

Zaten bu ekran kartı ile WoD oynayabileceğimi sanmıyordum. Ancak yeni sistemi aldığım sırada daha yeni işe başladığımdan birçok masrafım vardı ve ekran kartını yenileyemedim, eski sistemden kalan ekran kartını kullandım.
Beni cidden şaşırttı bu ekran kartı; BRF ye kadar olan tüm raidleri , daha doğrusu BRF bosslarından da ilk 4 bossu neredeyse tık demeden rahatça oynattı. Bu ekran kartı ile execution world 1st rankını bile aldık. Ne olduysa BRF geldikten 4 gün sonra oldu... Daha önceden takılma görmediğim boss-fightlarda fps sorunları yaşamaya başladım...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı