FX 6300 ve GTX 1050 sistem yükseltme tavsiyesi

Furkan Uçan

Hectopat
Selamlar herkese. FX 6300 - GTX 1050 2 GB, 12 GB RAM sistemim var. PUBG, Bannerlord, Rust gibi oyunlarda düşük, orta ayarlarda rahatça kasmadan oynayabiliyorum. İşlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Ya işlemci ya da ekran kartını yükseltebilirim. Veya takas yoluyla üstüne para verip de bir şeyler alabilirim ikinci el. Anakartım.
MSI 970A-G43. tavsiyelerinizi bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski DDR3 bir sistem güncellemeye açık değil maalesef güncellemeye kalksanız daha iyi bir işlemci almak için neredeyse 1700-1800 TL gibi fiyatlar vermek zorunda kalırsınız.
Ryzen'e yükseltebilecek durumum yok. Ne yapmalıyım en azından ekran kartı veya işlemciyi satıp üstüne para koyup daha yüksek alabilirim.

Ekran kartın ve işlemcin bu dönemde öyle çok para etmez satsan yerine daha iyisini alamazsın.

Bu işlemci pahalı yükseltmeye değmeyecek ekran kartını yükseltsen işlemci kaldırmayacak 1070 testlerine bakatım dar boğaz yapıyor. Sistem eski olduğu için ikinci elde fazla para etmez üzerine koyabilecek biraz para biriktir bunları sat gene de idare eder bir sistem toplayabilirsin

Bu işlemci pahalı yükseltmeye değmeyecek ekran kartını yükseltsen işlemci kaldırmayacak 1070 testlerine bakatım dar boğaz yapıyor. Sistem eski olduğu için ikinci elde fazla para etmez üzerine koyabilecek biraz para biriktir bunları sat gene de idare eder bir sistem toplayabilirsin.

1050'den APU'ya düşülmez sistemi komple satsa üzerine 600 eklese en fazla 3400G sistem kurar ki hiç gereği yok şu anki sistemi daha performanslı olur.

Geri
Yukarı