FX-6300 ve R9 280 Tabanlı Sistem Toplama

600 W 80+ plus güç kaynağı al onun haricinde sorun yok. Alabiliyorsan anakartını M5A97 R2.0 yap.

Bütçe olsa alırım ama yetmiyor.

R9 285'in 280X'ten, i5 4460'ın FX 6300'den düşük güç harcadığını düşünürsek 500 watt yeter. Ama zaten o sistem bütçeyi aşıyor, 2.105 TL ediyor. Eğer bütçe arttırmak gibi bir şansın varsa o sistemi tercih edebilirsin.
Ekran kartını R9 280X önerirdim daha performanslı olduğu için bu sisteme ama güç tüketimi daha fazla olduğu için 500 watt yetmeyebilir.

Bunun dışında 2000 TL bütçeye kurduğun sistem gayet güzel. Bir de T2 Mini soğutucu eklersen daha iyi olur.

Aradan bir kaç yıl geçsin soğutucu alırım inşallah.

Arkadaşlar aşağıda ki sistemi topladım. Nasıl olmuş ? Oyun oynamak için toplanmış bir sistem. Öneri, görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Eki Görüntüle 46843
Arkadaslar bu sistem nasıl
2015-01-30 13_20_20-VATAN BİLGİSAYAR - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'u.png

Arkadaslar bu sistem nasıl
2015-01-30 13_20_20-VATAN BİLGİSAYAR - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'u.png
8 gb ram eklersak tam olur

@Fatih Batu Colak Seçtiğiniz RAM gayet güzel. Harddisk olarak ben hep sistem toplamalarımda WD seçtim ama Seagate'in de sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Arada 10 TL'lik bir fark var. İstediğinizi seçin. Ekran kartı konusunda Nvidia'nın çıkardığı kartlar hakkında hiç bir bilgim yok o yüzden bir şey diyemeyeceğim.

@Fatih Batu Colak Seçtiğiniz RAM gayet güzel. Harddisk olarak ben hep sistem toplamalarımda WD seçtim ama Seagate'in de sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Arada 10 TL'lik bir fark var. İstediğinizi seçin. Ekran kartı konusunda Nvidia'nın çıkardığı kartlar hakkında hiç bir bilgim yok o yüzden bir şey diyemeyeceğim.
YİNEDE SAOL onerilerin icin

@M.Hakan Ben bu sistemi alacağım. Bu sistem hangi oyunları hangi ayarlarda ve kaç FPS alarak oynatır ? Ya da bu testleri bulabileceğim bir site var mı ? Son sorum da şu bu sistem beni kaç yıl idare eder (bu yıldan sonra çıkacak bütün oyunları low'da bile oynatsın yeter ) ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı