FX-6300 ve R9 280 Tabanlı Sistem Toplama

Arkadaşlar aşağıda ki sistemi topladım. Nasıl olmuş ? Oyun oynamak için toplanmış bir sistem. Öneri, görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
system.png

600W dediğiniz güç kaynağı 80+ sertifikalı değil. Recep abi bir videoda söylemişti 80+ sertifikası yoksa 1000w yazsa bile kaç watt vereceği belli olmaz demişti işi garantiye almak lazım. (Önerdiğim PSU'yu kendim de kullanıyorum eski bilgisayarım yeniden doğdu resmen.)

@Kubilay22 Ben şimdi Vatan'dan elden alacağım ve Intel 4460 İnternet'e Özel bir ürün ve fiyat elden alınca artacak hem de 500 W eksik kalır gibi geliyor bana. Ve de şimdi topladım Vatan'dan 2105 TL'ye denk geliyor. Max.2000 TL fiyat yazmayı unutmuşum ama 2000'i geçemem yani.

@Harun Özkan 12v kanalında 540 W veriyormuş. Benim seçtiğim ürün. Ama seninkini de bir düşünürüm. Bir de @M.Hakan abimiz cevap versin. Ona göre fikrimi şekillendireceğim.

R9 285 yeni mimari ve düşük güç tüketimine sahiptir. O kasadaki güç kaynağı gayet kaliteli ve gtx 970'li sistemlerde bile kullanılıyor. Rahat yetecektir. 4460 ve r9 285 için kesinlikle zorlayın derim.

R9 285'in 280X'ten, i5 4460'ın FX 6300'den düşük güç harcadığını düşünürsek 500 watt yeter. Ama zaten o sistem bütçeyi aşıyor, 2.105 TL ediyor. Eğer bütçe arttırmak gibi bir şansın varsa o sistemi tercih edebilirsin.
Ekran kartını R9 280X önerirdim daha performanslı olduğu için bu sisteme ama güç tüketimi daha fazla olduğu için 500 watt yetmeyebilir.

Bunun dışında 2000 TL bütçeye kurduğun sistem gayet güzel. Bir de T2 Mini soğutucu eklersen daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı