Fx 6350 İşlemci Sıcaklığı

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle forumda yeniyim herkese merhabalar,
Benim bir sorunum var. Ben Amd fx-6350 işlemci kullanıyorum ve işlemci soğutucum Cooler Master Hyper(92 mm).Far Cry 3,Payday 2 gibi oyunlarda detayları yükseğe aldığım zaman işlemci sıcaklığı 70 dereceyi buluyor ve açıkcası bu durum beni korkutuyor. İşlemciyi nisan ayında aldım ve 1 2 ay böyle kullandım.

Sonra ağustos ayında Xigmatek Powerful Thermal Macun adlı işlemci macununu aldım ve kullanmama rağmen sıcaklığa pek bir etki etmedi. Bu soğutucuyla eskiden Fx 8120 yi kullanıyordum ve Bf3 multiplayerda bile 55 dereceyi geçmiyordu ama fx 8120 anakartım yüzünden yandı ve bende anakartım Amd destekli olduğu için fx 6350 yi satın aldım ama 5-6 aydır kullanmam rağmen sıcaklık biraz sapıtıyor ve işlemcimin bir daha yanmasından korkuyorum.

İki işlemcininde güç kullanımı 125 watt sizce sorunum ne olabilir ? Yardımlarınız için teşekkürler iyi forumlar... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içinde hava durgun mu ? Fotoğraf atma şansınız var mı ?

Fotoğraf koydum çok net değil kusura bakmayın :) Birde durgun demişsiniz durgun derken tam olarak neyi kastettiniz acaba ? Cevap verirseniz sevinirim...

IMG_20141119_170714.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fanını tam oturttuğunuza emin misiniz ? Benim işlemcim yük altında 50 dereceye çıkıyor maksimum.

Oturttuğumdan emin gibiyim ve bu şekilde 3-4 aydır çalışıyor. Yanlış bilmiyorsam normalde böyle yüksek sıcaklıklarda çalışmaması gerekir.Peki kasadaki hava sirkülasyonundan olma gibi bir durumu olabilir mi acaba ? Sadece egzoz fan kullanıyorum :) Bu arada sizin işlemciniz ve soğutucunuz nedir?

O zaman işlemcimi söküp yeni termal macun sıkıp adam akıllı montajını yapmaktan başka bir çarem yok :) Hafta içi sınavlarım olduğundan hafta sonu bakacağım sonucu size bildireceğim her şey için teşekkür ederim :)

Yalnızca egzoz fanı kullanmanız da ısınmaya neden olabilir, 1 - 2 adet içeri hava veren fan eklemelisiniz.
Macun sürme ve montaj kısmın ıda düzgün yaparsan 60 dereceyi geçmemesi gerekir.
Hala geçiyorsa son çare fan profilini biraz daha agresif modlara geç ki hızlı dönsün, faydasını görürsün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı