Başarılı Kurulum FX-6350 - M5A97 LE R2.0 - R9 280X

Merhabalar, 1-2 aydır staj yaptığım yerden aldığım MacBook Pro 2011 model cihazı kullanıyordum. İlk defa OSX kullanmıştım ve tüm önyargılarım silinmişti kullandıktan sonra. Daha sonra bu bölümde normal bir PC'ye OSX kurulabileceğini öğrendim ve hemen araştırmaya başladım. Technopat'ın yayınlamış oldığu 'Niresh ile AMD PC'lere OS X Mavericks kurulumu' adlı konuya ulaştım. .dmg dosyasını flash belleğe yazdıktan sonra biosta sadece 'Secure Boot' ayarını Other OS yaparak flash bellekten boot ettim. Sadece amdfx parametresini girerek kuruluma başladım ve karşıma direk elma logosu geldi ve beklemeye başladım. Karşıma kurulum ekranı gelmişti, disk izlencesinden 640 GB Harddiskimi formatladım ve o bölüm üzerine kurulum yapmaya başladım. Kurulum bittikten sonra tekrar flash bellekten başlattım ve kurulumu yaptığım yerden boot etmeye çalıştım fakat görüntü bozulması gibi sorunlarla karşılaştım, -x -v gibi kodları parametreye girdim fakat bu sefer siyah ekranda kalıyordu. Sadece 'GraphicsEnabler=No' yazarak boot etmeye çalıştım ve sorunsuz şekilde boot etti, kurulumu tamamladıktan sonra masaüstüne ulaştım. Henüz reset atmadım heyecanımı sizinle paylaşmak istedim. Ekran kartımı 7*** serisi ve 3GB olarak gördü. Pencereleri sürüklerken takılma yaşamıyorum, video izlerken donma yok. Bir kaç eksiği giderdikten sonra ve işletim sisteminin sorunsuz çalıştığını gördükten sonra 120GB'lık SSD'm de kurulu olan Windows 8.1 i sileceğim ve OS X Mavericks'e geçiş yapacağım. Bir kaç sorum var onları bu konunun altında sorabilir miyim ? @Recep Baltaş @Berkant Ayhan Karabudak @talatimac

Sistemim;
AMD FX-6350 4.2 ghz
R9 280X Asus 3GB
M5a97 LE R2.0
Gskill 1600 mhz cl9 2x4 gb
XIGMATEK ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W

Son düzenleme:
Merhabalar, 1-2 aydır staj yaptığım yerden aldığım MacBook Pro 2011 model cihazı kullanıyordum. İlk defa OSX kullanmıştım ve tüm önyargılarım silinmişti kullandıktan sonra. Daha sonra bu bölümde normal bir PC'ye OSX kurulabileceğini öğrendim ve hemen araştırmaya başladım. Technopat'ın yayınlamış oldığu 'Niresh ile AMD PC'lere OS X Mavericks kurulumu' adlı konuya ulaştım. .dmg dosyasını flash belleğe yazdıktan sonra biosta sadece 'Secure Boot' ayarını Other OS yaparak flash bellekten boot ettim. Sadece amdfx parametresini girerek kuruluma başladım ve karşıma direk elma logosu geldi ve beklemeye başladım. Karşıma kurulum ekranı gelmişti, disk izlencesinden 640 GB Harddiskimi formatladım ve o bölüm üzerine kurulum yapmaya başladım. Kurulum bittikten sonra tekrar flash bellekten başlattım ve kurulumu yaptığım yerden boot etmeye çalıştım fakat görüntü bozulması gibi sorunlarla karşılaştım, -x -v gibi kodları parametreye girdim fakat bu sefer siyah ekranda kalıyordu. Sadece 'GraphicsEnabler=No' yazarak boot etmeye çalıştım ve sorunsuz şekilde boot etti, kurulumu tamamladıktan sonra masaüstüne ulaştım. Henüz reset atmadım heyecanımı sizinle paylaşmak istedim. Ekran kartımı 7*** serisi ve 3GB olarak gördü. Pencereleri sürüklerken takılma yaşamıyorum, video izlerken donma yok. Bir kaç eksiği giderdikten sonra ve işletim sisteminin sorunsuz çalıştığını gördükten sonra 120GB'lık SSD'm de kurulu olan Windows 8.1 i sileceğim ve OS X Mavericks'e geçiş yapacağım. Bir kaç sorum var onları bu konunun altında sorabilir miyim ? @Recep Baltaş @Berkant Ayhan Karabudak @talatimac

Sistemim;
AMD FX-6350 4.2 ghz
R9 280X Asus 3GB
M5a97 LE R2.0
Gskill 1600 mhz cl9 2x4 gb
XIGMATEK ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W
Kardeş rica etsem benim için bir rehber hazırlayabilir misin? Ben de işlemleri sırasıyla uyguladım sistem o noktaların işaretlerinin olduğu yerde kendiliğinden kapanıyordu. Ben de "Niresh" ile deneyeyim dedim. Yosemite' nin iso dosyasını indirdim, fakat daha ilk ekran gelmeden flash disk içinde işletim sistemi yok gibisinden bir hata ile karşılaştım.
  • Asus M5A97 LE R2.0
  • AMD Fx 8320
  • Asus DC2 HD 7850 2GB
  • WD 1TB blue HDD
  • G-SKILL RIPJAWS 1600Mhz 4 GB + HI-LEVEL 1600Mhz 4 GB

@sait.jobs Uyguladığım tüm adımları konuya yazdım zaten, yaptıklarım haricinde bir bilgim yok, kext yükleme v.s hakkında hiç bir fikrim yok. Demek istediğim rehber hazırlayacak tecrübeye sahip değilim, bilgim bana yetiyor ancak. Benim kullandığım imajı flash belleğe yazdıktan ve gerekli bios ayarlarını yaptıktan sonra flash bellekten boot ediniz bilgisayarınızı. Daha sonra parametre olarak amdfx yazın ve enter tuşuna basın. Sonucu bize bildirirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Kullandığım imaj; Niresh Mac OS X Mavericks 10.9 with AMD & Intel USB - Hackintosh Zone

Bootloader'i nasıl kurdun kurulumdan sonra niresh bootloder'mi açıldı. Ben USB olmadan açamıyorum.Bende amd sisteme kurdum.

@Batuhan05 OSX'i farklı harddiske kurduğum için bootloader kullanamayacağım sanırım. Bence USB üzerinden boot ediyorum her seferinde, her boot edişimde parametre girmem gerekiyor bu çok sinir bozucu. Parametre şu şekilde; 'GraphicsEnabler=No' Bootloader kurulumunu öğrendiğiniz zaman lütfen beni bilgilendirin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı