Başarılı Kurulum FX-6100 M5A97 r2.0 HD 7850 2GB Yosemite 10.10.5

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süren uğraşlar sonucunda masaüstü bilgisayarıma yosemite 10.10.5 sürümünü başarıyla yüklemeyi başardım. Üye olup bunu paylaşmak ve yardımcı olmak istedim. İlk mesajımı ve konumu bu hususa ayırdım.

Aşamaları tek tek yazacağım ki aynı sistemi kullananlar da yararlansınlar.

İhtiyacımız olanlar.
-Niresh Mavericks
-Yosemite 10.10.5 sürümü (ben önceden AppStore'den indirdiğim için satın alınanlar kısmında bulmuştum. Siz nereden bulursunuz size kalmış)
-10.10.5 Yosemite Amd Kernel AMD Kernel Yosemite 10.10.5 [SSEPlus]
-MultiBeast 7.5
-FakeSMC.kext ve NullCPUPowerManagement.kext (MultiBeast 7.5 içerisinde bulabilirsiniz.)
-Kext Wizard
-Enoch Bootlader
-Chameleon Wizard
-Replace Kext'ler AMD replace kext for Yosemite
-Internet ve ses için Kext'ler (MultiBeast 7.5 içinde bulabilirsiniz.)

Önce bilgisayarıma Niresh Mavericks kurdum. Ardından Yosemite 10.10.5'i AppStore'den indirdim.

Flaş diskimi Disk İzlencesi'nde Guid Partition Table olarak bölüntüledim.

Ardından Disk İzlencesi'ndeki "Geri Yükle" sekmesinden Basesystem.dmg'yi flaş diske yükledim. Basesystem.dmg ve Basesystem.chunklist'i flaşın root dizinine attım. Ardından Packages klasörünü flaşın /S/installation dizinine Packages kısayolunu silerek attım.

Ardından kerneli /S/L/ klasöründe Kernels klasörü oluşturarak içine attım. Sadece kerneli attım.

Sonra Multibeast Yosemite 7.5 ile FakeSMC.kext ve NullCpuPowerManagement.kext'i flaşa yükledim.

Bootlader olarak Enoch Bootlader yükledim. EFI olarak değil çünkü sistemimi flaş disk ile açıyorum, EFI kurmayı beceremediğim için.

Sata.dylib, Resolution.dylib, HDAEnabler.dylib modüllerini yükledim.

Ardından Chameleon Wizard ile Kernel Flags olarak "-v npci=0x2000 GraphicsEnabler=No kext-dev-mode=1 dart=0" ve SMBios.plist yükledim.

Chameleon Wizard'da EthernetBuiltIn'e, HDAEnabler'e tik attım ve HdefLayoutID'yi 01000000 olarak ayarladım. SMBios.plist dosyasının da yerini göstererek kaydedip çıktım.

Ardından makineyi flaş disk ile başlattım. Yosemite kurulumunu farklı bir bölüme yükledim Mavericks'i kaldırmadan.

Kurulum bittikten sonra makineyi Mavericks ile açtım. Sizde Mavericks yoksa Windows üzerinden Transmac ile halledebilirsiniz geriye kalanları.

Mavericks ile açtıktan sonra flaştaki kerneli Yosemite bölümündeki /S/L/Kernels içine,
flaştaki Extra klasörünü Yosemite bölümünün root dizinine attım. Sistemi flaştan açıyorum ama Multibeast kextlerde hata veriyor o yüzden Extra klasörünü kopyaladık.

Multibeast açıp Audio bölümünden VoodooHDA v2.8.7 ve Network bölümünden RealtekRTL81xxx v.0.0.90'ı Yosemite bölümüne kurdum.

Ardından Replace kextleri Kext Wizard ile yükledim. Bunu yüklemezseniz sistem güvenli mod harici açılmaz.

Kext Wizard ile izinleri onardıktan sonra makineyi bu sefer Yosemite Kurulum flaşı ile boot edip Enoch'dan Yosemite bölümünü seçtim ve mutlu son.

Elimden geldiğince bilgim dahilinde arkadaşlara yardımcı olabilirim.

USB 3.0 portları hariç her şey stabil çalışıyor.

Bu CİNEBENCH skorum.

1.png

Bu da şimdiki masaüstü görüntüm.

2.jpg

Herkese başarılı hackler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Paylaşımınız için teşekkür ederim. HD 7850 Ekran kartıyla alakalı bir sorun yaşadınız mı? Benim ekran kartım r7 265 ama gri ekranda kalıyorum... (kurulduktan sonra) HD 7850 ile aynı ID'e sahipler

Merhaba kardeşim,

Epey geç oldu cevap ama konu içerisinde bunun cevabını vermiştim.

"Ardından Replace kextleri Kext Wizard ile yükledim. Bunu yüklemezseniz sistem güvenli mod harici açılmaz."

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı