FX 6350 ve M5A97 LE R2.0 Sistem Toplama

TPAIN

Hectopat
Daha fazla  
Bir pc topladım da hayırlısıyla 2 gün içinde alıyorum, almadan önce son bir kez danışmak istedim acaba anakart uyumlu mu ? Veya önericeğiniz başka bir anakart var mı?

sistem.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem güzel, yalnız o anakartın LE versiyonu yerine, bütçe varsa eğer, LE olmayanını düşünebilirsin.

teşekkürler, @Arteezy le versiyonunu pek anlayamadım tam açıklarsan çok sevinirim. @GoldenParsTR bidahaki yaz kasayı dahada geliştirdim hazır elimde para varken şimdilik dursun öyle. bir sorum daha olucaktı, amd işlemcilerde ısınma sorunu gibi birkaç konu gözüme takıldı bu sorun yeni nesil işlemcilerde giderildi mi ? ekstra soğutma masrafı çıksın istemiyorum

uğur teşekkür ederim önerini inceledim ekran kartınıda onunla değiştiriyorum

teşekkürler, @Arteezy le versiyonunu pek anlayamadım tam açıklarsan çok sevinirim. @GoldenParsTR bidahaki yaz kasayı dahada geliştirdim hazır elimde para varken şimdilik dursun öyle. bir sorum daha olucaktı, amd işlemcilerde ısınma sorunu gibi birkaç konu gözüme takıldı bu sorun yeni nesil işlemcilerde giderildi mi ? ekstra soğutma masrafı çıksın istemiyorum

uğur teşekkür ederim önerini inceledim ekran kartınıda onunla değiştiriyorum
Evet aldığın işlemci intel işlemcilere göre daha çok ısınır. İntel şuanda çıkarmış olduğu güncel işlemcilerde 22 nm üretim teklonojisi kullanır. Ancak amd 28 nm ile üretiyor. Senin işlemcin 32 nm ve tdp değeri yüksek. Eğer intel işlemci istersen i3 4150 ve h81m plus anakart ile değiştirebilirsin.

peki ucuz bir işlemci soğutucusu var mı aklında ? i5 düşünmüştümde o bile bana eksik gelirken i3 asla diyorum.

İ3 4150'nin performansı fx 6300 işlemci ile hemen hemen aynıdır. İ5 işlemci diyorsan fiyat 400 lira seviyesine çıkacak. Bence intel isterim dersen i3 4150 gayet oyun konusunda yeterli olucaktır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı