Fx 8150 değiştirilmeli mi?

kemaltahir

Hectopat
Bir arkadaşım Fx 8150'nin kötü bir işlemci olduğunu söyledi. Mimarisinin bozuk olduğunu ve 8320'den %15-20 kadar performansının kötü olduğunu belirtti. Gerçekten de birkaç sitede bunu ben de okumuştum. Arkadaşlar peki fx 8150 yi satıp 8350 almak sizce mantıklı mı?

- - - Güncellendi - - -

Güncel...

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası FX 8350'den %15 kötü performans verdiği konusunda arkadaşın haklı, ancak FX 8150 kötü bir işlemci konusunda haksız.

Ne şartlarda kullandığına bağlı açıkcası oyun oynamaktan başka bir şey yapmıyorsan açıkcası FX 8150'den 8350'ye geçmek sana pek bir şey kazandırmayacaktır. Ancak çok üst düzey video editleme işleri ile uğraşıyorsan veya Render alıyorsan i7 gibi bir işlemciye ihtiyacın var o zaman da.

Kısacası eğer FX 4100 gibi bir işlemciden FX 8350'ye geçseydin tamam derdim, ancak FX 8150'den 8350'ye geçince pek fark göremeyeceksin.

Oyun oynuyorum bunun yanında photoshop falan uğraşıyorum ama çok ağır işlemler gerektiren pek birşey yapmıyorum. Arkadaş %15'lik performans farkını hissedemezsin demişti. Cevap için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı