i5 3570k mı FX 8150 mi yoksa FX 8350 mi ?

WarTimePunch

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhabalar ben forumda birçok konu açtım topladığım sistem ile ilgili ve yardımlarınız sayesinde sistemimi son haline getirdim ardından herşey tamam diyordumki birden internette izlemiş olduğum FX 8150 işlemcisinin testlerinde i5 3570k'yı bazı özelliklerde geçtiği bazılarında ise neredeyse eşit olduğunu gördüm.

Sizce ben işlemci olarak i5 3570k mı şeçmeliyim yoksa FX 8150'mi yada FX 8150 yerine 8350'de olabilir sizce hangisi daha iyi performans verir eğer FX 8350,FX8150'den daha iyiyse o halde FX 8350'ye yönelirim ama izlediğim test FX 8150 ile alakalı bir testti.Bu anlamda sizlerden yorumlarınızı bekliyorum i5 3570k mı yoksa FX 8150'yi seçmem hakkında yada ikisinide bir kenara bırakıp FX 8350'yemi yöneleyim karar verebilmiş değilim.Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi i5 3570k FX 8150'den iyidir. FX 8350'den de az farkla iyidir.

Bu durumda FX 8150'yi göz ardı ediyoruz, FX 8350 ve 3570k'dan bahsedelim.

i5 3570k FX 8350'den daha iyidir, ancak ben FX 8350 alınması gereken durumlarda var diyorum. Çünkü FX 8350 8 çekirdekli bir işlemci, 3570k ise 4 çekirdek.

Ayrıca AMD'nin anakartları Intel'in anakartlarına çok daha ucuz olduğu için AMD almaktaki nedenlerden 2 tanesi bunlar.

Bu durumda tercih meselesi, ancak ben 3570k kullanıyorum çok ta memnunum.

Sana tavsiyem eğer oyun amaçlı bir sistem topluyorsan gerek oyun için, gerekse program için FX 6100 veya 8120 bile işini fazlasıya görür diyorum.

3 işlemciden tabii ki FX 8350... i5 ve FX 8150 arasında pek bir fark yok. i5 bir gıdım öndeymiş.

Parasal olarak ta İ5 ile 8150 arasında fark yok, 8350 30, 40 TL pahalı... Paşa gönlün bilir, hepsi de istediğin performansı verir.

- - - Güncellendi - - -

Emrah ne zaman bir konuya yorum yapıcak olsam, benden önce davranıyorsun. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu arkadaş FX 8350 demiş aslında. Ben bilgisayarı hem bilgisayar gibi kullanacağım yani her işi yapacağım ve oyun oynayacağım. Herhalde FX 8350 yeterlidir ama mavi ekran alan kişiler olmuş galiba, sizde oldu mu hiç ?

Ekran kartındandı değil mi mavi ekran hatası.

Ben bunu nasıl yazdım ya, mavi ekran ile işlemci arasındaki bağıntıyı kurdum. Yabancı forumlarda bildiğim kadarıyla çevirmiştim kendime mavi ekran aklıma gelince yazdım.

o_O Rezil oldum. :( :D

Rezil olmadın hayır. Mavi ekran hatası işlemciden de kaynaklanabilir, ana karttan da, güç kaynağından da, RAM'lerden de, virüsten de, ekran kartından da.

Ancak işlemci bozulmadığı sürece işlemci yüzünden mavi ekran hatası almazsın.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı