FX 8300 işlemciyi hız aşırtma

EmirSr1

Centipat
FX 8300 işlemcim var ve stok fanını kullaniyorum oyunlarda 52 derecenin üzerine çıkmadı. Ben işlemciye overclock yapmak istiyorum fakat birkaç yerde o anakrtla overclock yapma falan dediler. AMD over drive kullanacağım.
Anakart GA-78LMT-S2PT bununla overclock yapsam bir şey olur mu?

Çözüm
O anakart ve o soğutucu ilede OC olur. Lakin OC dediğimiz şey donanımı bir üst seğmentteki yere getirebilmektir. Elinizdekiler ile %1/2 yukarı çekmeye izin verir. Buda kısaca tat vermez. Yapmasan daha iyi. Ama illa yapacağım diyorsan alacağın verim %1/2. Soğutucun iyi değil. Anakartın EXTRA voltaj veremez vs vs vs.
O anakart ve o soğutucu ilede OC olur. Lakin OC dediğimiz şey donanımı bir üst seğmentteki yere getirebilmektir. Elinizdekiler ile %1/2 yukarı çekmeye izin verir. Buda kısaca tat vermez. Yapmasan daha iyi. Ama illa yapacağım diyorsan alacağın verim %1/2. Soğutucun iyi değil. Anakartın EXTRA voltaj veremez vs vs vs.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı