Fx-8300 İşlemciyi çift fan soğutmuyor?

Anıl Terzi

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Zalman CNPS10x ve ilave olarak Xigmatek XAF-1255 ile soğutmaya çalıştığım işlemci Amd Fx-8300 kullanıyorum. Çift fana rağmen sıcaklık 60 derece. Yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Hayır boşta. İşin garip tarafı şu ki Xigmatek fanı yeni alıp taktım. Yani tek fan takılıyken de aynı sıcaklığı veriyordu.

AMD için çok normal. Merak etmeyin bir problem çıkmaz.

Normal mi? FX 6300 kullanıyorum stok soğutucu sistem boşdayken 40 dereceyi geçmezken yük altında 60 derecede çalışıyor bence boş konuşuyorsun. Bunun dışında boşdaki sıcaklık değeri biraz yüksek termal macun sürdünüz mü?

İşlemciyi yüke sokan programlarda olabilir.

Normal mi? FX 6300 kullanıyorum stok soğutucu sistem boşdayken 40 dereceyi geçmezken yük altında 60 derecede çalışıyor bence boş konuşuyorsun. Bunun dışında boşdaki sıcaklık değeri biraz yüksek termal macun sürdünüz mü?

İşlemciyi yüke sokan programlarda olabilir.
Benim tanıdıklarım AMD kullanıyordu. 70 derece görüyorduk boşta. Hiçbir sorun olmuyordu.

Termal macun sürdüm ince katmanlı. Çift fanla bu performansı haketmiyor soğutucu. İşlemciyi yüke sokan program yok, takibini yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı