FX 8300 Sisteme 1500 TL Ekran Kartı Önerisi

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Soğutucu böyle birşey takılı şuan iş göreceğini düşünüyorum ?
Eki Görüntüle 322499
kart olarakta 1050 ti gibi makul geldi ama benchmark da böyle bi karşılatırma olmuş buda ilgimi çekti,ama fiyat olarak 1050 ti daha cazip geliyor.1060 3 gb de darboğaz vs den korkuyorum ve 1050ti 2.el seçeneği daha fazla.bide şu işlemci oc olayını öğrenmem lazım :D
Eki Görüntüle 322502

Aynı soğutucunun kırmızısını kullanıyor olmam gerek. Yeterli oluyor bilgin olsun.
Mining deneyecek olan GTX1050 neden alır ki?

Mining patlamasında ilk Rx 480/580 sonrasında 1060 ve 1070 serileri ya tükendi ya da fiyatı uçtu. O sıra f/p olarak 1050 Ti denemiş olabilir.

Şunu belirtmekte fayda var. Oyun söz konusu olduğunda DX12 henüz efektif kullanılamadığından OC yapılsa bile FX 8300 GTX 1060 ile darboğaz yapacaktır. FX serisi ve FM2+ serisi işlemcilerin neredeyse hepsinin çekirdekleri aynıdır. Çekirdek sayıları ve frekansları değişir.

Ama ilerisi düşünülerek tercih edilebilir. 6GB'lık bulmaya çalış bence.

Arkadaşlar bugun kartı aldım.Deneme imkanımda yokdu.eve gelip takana kadar yusuf yusuf ettim :D
900 liraya aldım.hani kartta toz zerresi bile görmedim.garantiyide kontrol ettim sorun yok :D
yalnız bilmediğim için merak ediyorum.kartı takınca 2 3 sn fanları calısıp duruyor.Furmark açtım 2 3 sanıye sonra çalısmaya basladı.bu kartlar belirli ısıya gelınce mı fan acıyor ? eskı kartlar sureklı fan calısıyor.Yorumlarınız ıcın tesekkur ederım.
asda.jpg

Arkadaşlar bugun kartı aldım.Deneme imkanımda yokdu.eve gelip takana kadar yusuf yusuf ettim :D
900 liraya aldım.hani kartta toz zerresi bile görmedim.garantiyide kontrol ettim sorun yok :D
yalnız bilmediğim için merak ediyorum.kartı takınca 2 3 sn fanları calısıp duruyor.Furmark açtım 2 3 sanıye sonra çalısmaya basladı.bu kartlar belirli ısıya gelınce mı fan acıyor ? eskı kartlar sureklı fan calısıyor.Yorumlarınız ıcın tesekkur ederım.Eki Görüntüle 322899

Hayırlı olsun. Evet, berlirli bir ısıdan sonra fanlar çalışıyor.

Adam aldığı fiyata satmış sana :D Yapacak bir şey yok dolar bu seviyedeyken maalesef. Hayırlısı olsun. Bende eski 8300cülerdenim. Eski Sistemim:
Anakart : Asus m5a97 R2.0
İşlemci : AMD FX 8300 4.3 GHZ (O.C)
Soğutucu: Hatırlamıyorum 200tl ye hava soğutucu almıştım 4 sene önce
RAM : Gskill 1600mhz 2x8 16 GB
Ekran Kartı: r9 380x
Bide everestin güzel bir kasası vardı. 2 Tane de cooler master fan almıştım. 1 tane arkada 2 tane yukarda 2 tane önde fan vardı kasada. Kasayı bir kaç ay önce ihtiyacım olmadığından 2.100 TL ye sattım.
Şimdi o fiyata sadece r9 380x i alamıyorsun :D

r9 380x ler çıktığında 1060 performansında ve ucuz deniyordu. O zamanlar 1070 çıkmamıştı. Kartı aldıktan bir kaç hafta sonra 1070 çıktı ve kendime küfrettim. Tam 4 sene boyunca yukarıdaki sistemi kullandım. Allahı var, film, video, iş olarak beni hiç üzmedi. Oyunlarda ise r9 380x felaketti. Bana hep fx çok ısınıyor vs diyorlardı. Kart o.c li olduğu halde boştayken 20 derece civarında seyrediyordu :D Yük altında 75 derece falandı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı