FX 8300 tabanlı sistem ısınma sorunu

Can Gündoğan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1.5 ay önce monitör vs toplam 3200 liraya bilgisayar topladım vatanbilgisayar'dan.
Şunlar ;
Msı 970 Gaming Anakart
AMD Fx 8300 İşlemci
Geforge GTX 760 Ekran Kartı
8 GB KİNGSTON RAM

Ekte gösterdim bilgisayar yarım saat çalıştıktan sonra bu sıcaklığa çıkıyor AMD stok fanlar kötü dediler iyi soğutamıyor diye HYPER TX3 soğutucu aldım ama yine aynı faydası yok sadece ses değişti daha az ses sıcaklıktan kasaya el dokunulmuyor. Aşırı ısınıyor. Sizce ne yapmalıyım?
sckl.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimde işlemci çekirdekleri yanlış anlamadıysam 4.2 ghz ve de 3.6 çalışıyor. Normalde overclocksuz 3.3 ghzde çalışıyor.Overclock yapmış olabilirsiniz.

Hocam bende aynı işlemci ve soğutucuyu kullanıyorum boşta 20-25 yükte en fazla 52 gördüm acaba soğutucuyu düzgün takamamış yada macunda vs. bir sıkıntı çıkmış olabilir mi

Kasanızın fanlarıyla işlemci soğutucunuzun fanlarının çakışmadığına dikkat edin. Örnek: kasa arkadan içeri alıp önden dışarı üflüyorken işlemci fanı arkaya doğru üflemeye çalışıyorsa etkili bir soğutma olmaz.
Hocam bende aynı işlemci ve soğutucuyu kullanıyorum boşta 20-25 yükte en fazla 52 gördüm acaba soğutucuyu düzgün takamamış yada macunda vs. bir sıkıntı çıkmış olabilir mi
Havalar zaten 30 derece civarındayken 25 derecede falan nasıl kullanıyorsunuz? Soğuk bir bölgede mi yaşıyorsunuz?

Kasanızın fanlarıyla işlemci soğutucunuzun fanlarının çakışmadığına dikkat edin. Örnek: kasa arkadan içeri alıp önden dışarı üflüyorken işlemci fanı arkaya doğru üflemeye çalışıyorsa etkili bir soğutma olmaz.
Havalar zaten 30 derece civarındayken 25 derecede falan nasıl kullanıyorsunuz? Soğuk bir bölgede mi yaşıyorsunuz?
Boşta 20-25 diyor. Benim Casper dizüstü bile boşta 35 derece iken bence aşırı tuhaf bir durum değil ki ben Marmaris'te yaşıyorum.

Hocam yaklaşık 1 saat 48 dakikadır Watch Dogs oynuyorum sıcaklık bu durumda. CoreTemp olmadığı için Aida ile gösteriyorum hep Aida kullandım

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    9,7 KB · Görüntüleme: 459
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı