FX-8300 voltajı düşüyor

Ben Alp Er

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. İşlemcimde voltaj overclock var ve gayet sağlıklı çalışıyor. OCCT'de vs. hiçbir sorunla karşılaşmadım. Benim sorum güç kaynağımın voltaj değerleri. Özellikle de 12V değeri oyun sırasında düşüyor. Bu durum normal midir yoksa güç kaynağı veya anakartla ilgili bir sorun mu var?
2 saat PUBG oynadıktan sonra değerler ektedir.

Güç Kaynağı Everest 650W
İşlemci AMD FX 8300 (4.2 GHz Overclocklu)
Anakart MSI 970A-G43

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen düşmesinden değil, yükselmesinden kork.. Everest C4, stabil voltaj vermez. O düşüyor dediğin, yükselir ve sonra cızzzz... Yalnız böyle programlar mutlaka doğru bilgi vermeyebilir. Programa da tamamen güvenme.

Başka psu ile deneme şansım yok malesef. Hep stabil voltaj vermesi mi gerekiyor güç kaynağının yoksa yük altında voltajın düşmesi normalmidir?
Everest marka bir PSU kullanıyorsunuz, biz ona C4 desek yeri vardır. Başka bir PSU ile deneme şansın var mı ?
Sen düşmesinden değil, yükselmesinden kork.. Everest C4, stabil voltaj vermez. O düşüyor dediğin, yükselir ve sonra cızzzz... Yalnız böyle programlar mutlaka doğru bilgi vermeyebilir. Programa da tamamen güvenme.
Programın doğruluğunu bios üzerinden test ettim bizzat. Peki hangi psuları önerirsiniz?

Geri
Yukarı