FX 8320 Isınma Sorunu

Zafer Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir kasa topladım. Her şey on numara hız performans çok iyi. Ama bir sorun var ki işlemcim hemen ısınıyor. Yani oyuna girdikten ortalama 3-4 dakika sonra ısı değerlerini takip ediyorum 80'in üstüne çıkıp PC'yi kapatıyor.

Kullandığım fan AMD FX 8320'nin stok fanı. Birkaç bilgisayarcıya sordum stokta olsa o kadar hızlı ısınmaması lazım dedi. Muhtemelen dönüyor da olsa devir sayısı yetmiyordur vs dedi. Kasa içindeki hava dolaşımı güzel çünkü ekran kartım neredeyse hiç ısınmıyor :)

Fanı kontrol ediyorum 2000 civarlarında dönüyor yazıyor. Ve gözle görülebilirde bir hız mevcut. Size sorun ne olabilir. Yarın yeni bir fan alıp deneyeceğim fakat bu kadarda hızlı ısınması size normal mi ?

Bu arada termal macun ve montajın doğruluğundan eminim.

Bulldozer mimarili çöp bir sistem toplamadan önce hiç forumda sistem toplama konularına göz atmadınız mı? Gerçekten paranıza yazık. Öncelikle işlemci fanının işlemciye tam oturduğuna ve bayat bir macun sürmediğinize emin olun. İletkenliği ve yoğunluğu yüksek kaliteli bir termal macun kullanın. Güç kaynağınız dalgalı güç beslemesi yapıyor olabilir. Farklı bir güç kaynağı ile deneyin.

Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir kasa topladım. Her şey on numara hız performans çok iyi. Ama bir sorun var ki işlemcim hemen ısınıyor. Yani oyuna girdikten ortalama 3-4 dakika sonra ısı değerlerini takip ediyorum 80'in üstüne çıkıp PC'yi kapatıyor.

Kullandığım fan AMD FX 8320'nin stok fanı. Birkaç bilgisayarcıya sordum stokta olsa o kadar hızlı ısınmaması lazım dedi. Muhtemelen dönüyor da olsa devir sayısı yetmiyordur vs dedi. Kasa içindeki hava dolaşımı güzel çünkü ekran kartım neredeyse hiç ısınmıyor :)

Fanı kontrol ediyorum 2000 civarlarında dönüyor yazıyor. Ve gözle görülebilirde bir hız mevcut. Size sorun ne olabilir. Yarın yeni bir fan alıp deneyeceğim fakat bu kadarda hızlı ısınması size normal mi ?

Bu arada termal macun ve montajın doğruluğundan eminim.

Arzu ederseniz soketinize uyumlu bir işlemci soğutucu da alabilirsiniz.

CM Hyper 212 Evo kullanıyorum. Sanırım AM3+ uyumlu braketi vardı. Hem sessiz hem performanslı olduğunu düşünüyorum. Piyasada daha iyi modeller geldi mi bilmiyorum ancak araştırmak için iyi bir başlangıç olabilir.

Son düzenleme:
Teşekkürler arkadaşlar salı günü güzel bir fanla deneyeyim. Düzelmezse Power Supda bir güncelleme yapayım. Sonucu buraya bildiririm. Sonuçta bir şekilde düzelecek. En azından bu sorunu yaşayan arkadşalar faydalansın :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı