FX 8320 İşlemci için Anakart Önerisi

Eternalsku

Decapat
Elimde GT1030, 420W PSU, 8GB DDR3 RAM ve alacak olduğum FX 8320 işlemci var. Anakart önerileriniz nelerdir? Ve PSU bu sisteme yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi almadıysanız bence başka bir sisteme yönelin. FX serisi çok ucuza almıyorsanız mantıklı değil.
Bütçem ve ramim buna uygun. Ramim sadece Amd işlemcilerde çalışıyor ve ddr3.
Diğer soket işlemcilere gücüm yetmez. Fm2 soket satan bulmak çok zor. Ve oynadığım oyun pubg gta 5 vb. Değil. Orta derecede grafiği olan MMOPRG oyun olan 4Story oynuyorum.

Sent from my LG-K350 using Technopat mobile app

DDR3 bellek sadece AMD sistemlerle çalışmaz. Eski nesil Intel de alabilirsiniz. 1000 TL civarı Ryzen 5 seviyesinde eski nesil i7 işlemciler bulunuyor 2. elde.
i7 3770
Mesela bunun gibi ilanlar var. Siz FX 8320 için ne kadar bir fiyat düşünüyorsunuz ve anakart için ne kadar bütçeniz var onu belirtin. Gerekirse güzel bir i5 bulunur daha uyguna. FX serisini ancak bedavaya verirseler alın. Güç tüketimi verdiği performansa göre çok yüksek.

Son düzenleme:
DDR3 bellek sadece AMD sistemlerle çalışmaz. Eski nesil Intel de alabilirsiniz. 1000 TL civarı Ryzen 5 seviyesinde eski nesil i7 işlemciler bulunuyor 2. elde.
i7 3770
Mesela bunun gibi ilanlar var. Siz FX 8320 için ne kadar bir fiyat düşünüyorsunuz ve anakart için ne kadar bütçeniz var onu belirtin. Gerekirse güzel bir i5 bulunur daha uyguna. FX serisini ancak bedavaya verirseler alın. Güç tüketimi verdiği performansa göre çok yüksek.
700 800tl bütçem var.
Ram işine gelince de ben bu konuyu bayadır araştırıyorum. Pin vb. Sayısı intel anakartlara göre wz oluyor. Baya detaylıydı da hatırlamıyorum. Bu nedenle sadece amd de çalışıyor.
FX 8320yi 410tlye alıcam.

Sent from my LG-K350 using Technopat mobile app

İşlemci olarak: FX 8300 anakart olarak da: 990FX bütçenize uygun şekilde bulabilirsiniz. 8300 ve 990FX ikilisini tercih ederseniz anakartın işlemciyi besleyememesi gibi bir durum olmaz. 8300 95W TDP değerine sahip. 990FX kartlar da 8xxx serisi işlemciler için öneriliyor. Ayrıca 8300 daha yeni ve verimli bir işlemci. Hatta bu serideki en verimli işlemci.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı