Fx 8320 mi? Yoksa i5 4460 mı?

Gtx 950 alacaktım ekran kartı olarak hem ucuz hem performanslı bir kart. Eğer İ5 6500 alırsam daha iyi olur benim için ama bu sefer ekran kartını 750 ti yapmak zorundayım. Bakalım bütçeyi biraz daha genişletebilirsem kararım İ5 6500 dan yana olur. Bir soru daha soracağım Skylake işlemci alırsam ddr3 lü anakart almak istiyorum sebebi ise dual kit almak istedğimden malum ddr4 tek modül 160 tl civarında iken dual kitler 200 liradan pahalı ama bir yerde okumuştum skylake işlemci ddr3l teknolojisini destekliyormuş. Rami alıp voltajını mı düşüreceğiz yani? Yoksa biostan bir ayar yapmadan kullanabilir miyiz?

Amd nin anakartı pahalı ama 270 tl 970 çipsetli bir anakart. O da bütçemi zorluyor. Eğer 4460 alırsam anakart 150 tl.

Her şeyi bir alma, mesela ben sistemde 8 GB tek kanal RAM aldım, param olunca bunu dual yapacam. 8 GB her türlü işini görür, 2133 MHz hızında. Şimdilik 120 SSD aldım, bakarsın 3-5 ay sonra bi 120 daha alırım. Sabır ol sistem toplarken yetecek kadar al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şu an işlemcimle Cinebench testinde i3 6100 den 100 cb daha yüksek alıyorum.

Güzel kardeşim bak ; kulaktan dolma bilgilerle konuşsam Vt-x ile HT yi birbirine karıştırırdım aynı senin gibi :)

Teknik hiçbir bilgin yok bana eski mimarili verimsiz Fx 6100 işlemciyi savunuyorsun insanları yanlış yönlendiriyorsun ve sana söyleyeyim sosyal kurallarına göre yanlış bilgi paylaşımı yasaktır.

AMD zaten artık zen mimarili işlemciler üretecek. Boşuna am3+ işlemcilere para vermeyin, AMD istiyorsan 8 ay bekle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şuan işlemcimle Cinebench testinde i3 6100 den 100 cb daha yüksek alıyorum.
Güzel kardeşim bak ; kulaktan dolma bilgilerle konuşsam Vt-x ile HT yi birbirine karıştırırdım aynı senin gibi :)

Teknik hiçbir bilgin yok bana eski mimarili verimsiz Fx 6100 işlemciyi savunuyorsun insanları yanlış yönlendiriyorsun ve sana söyleyeyim sosyal kurallarına göre yanlış bilgi paylaşımı yasaktır.
Arkadaşımızın FX6100 ile 4.7GHZ stabil hız aşırtma yapmış işlemcisi i3 seviyesindeki işlemcileri render performansı dahil olmak üzere geçebilir, bunda bir yanlışlık yok. 2016 senesinde FX6100 elbette önermiyorum kimseye ancak performans olarak bir tık üzerine çıktığı konusunda herhangi bir yanlış bilgilendirme yapmamış arkadaşımız. Ki bunu da kanıtlayabilir zaten, yanlışlık yok bu konuda.

Günümüz koşullarında bu geçerli olsada gelecekte bu durum aleyhine dönecek ve döndüğünde para iadesi yapabilecekmisiniz ?

Bunun ötesinde başka bir konuda aynı kişinin yanlış bilgi verdiği söylenildiğinde üste çıkmaya çalışarak intel faybosun şeklinde üste çıkmaya çalışarak cevap vermesi durumunu da bilmenizi isterim.

Cinebench testinde çoklu çekirdek performansı i3 6100 ü geçmiş olabilir ama tek çekirdek performansında yarışamaz Fx 6100.

Buyurun. Ben bilmiyorum fakat single core performansını ölçebilceğim bir program varsa söyleyin, indireyim. Sizinle paylaşırım skorları.

Dosya Ekleri

• qqqqqq.png
    qqqqqq.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 280
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı