Fx 8320-R9 280 sistem mi İ5 4460-R9 285 sistemi mi tercih etmeliyim?

eternal

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Editör - Öğrenci
12g9xp-png.42301

Merhaba, toplamak istediğim sistemi hazırladım. Son olarak bir kaç şey sormak istiyorum, değerli moderatörler ve bilgili dostlarıma;

1. i5 yerine Amd Fx X6 6300 Soket Am3+ 3,5Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar şu işlemci daha performanslı olmaz mıydı acaba?
2. Sistemdeki işlemci önbelleğinin 6mb olması, günümüzde en az 16mb önbellekler olmasına rağmen.
3. Sistemde bir şey eksik gibi görüyorum nedense, bir sorun yok değil mi sistemde?

Edit: şu sistem ile karşılaştırmakta güçleniyorum, acaba hangisi oyun için en yüksek performansı sağlar?
9ADE3FF0E6A2F6B38349CCFA68D22541.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bana göre iyi digil. İşlemciyi amd yapsanız daha iyi olabilir. Böylelikle ekran kartını yükseltebilirsiniz. GTX 970 alabilirsiniz.

• Hocam kesinlikle i5 4460 daha fazla performans sunacaktır.
  • Hocam AMD tabanlı işlemcilerdeki ön bellekler biraz şişirilmiş bunlara bakmamanız da fayda var işlemci seçerkende bunlara bakmıyorsunuz öyle değil mi?
  • 1. Sistem gayet güzel gönül rahatlığıyla alabilirsiniz sistemim biraz daha ileriye dönük olsun derseniz anakartınızı Msi Z97 Pc Mate ile değiştirin derim.

i5 4460 daha performanslı bir işlemcidir..AMD'nin sunduğu MB, Ghz değerlerine kanmayın tamam 16MB olabilir ancak intel 4 kanal çalıştırıyor AMD 2 kanal çalıştırıyor doğal olarak intel çok daha performanslı. Alıcı kandırmak amaçlı büyütüyorlar yok 4.5GHZ yok 16MB cache hikaye bunlar...

• Hocam bütçenizi en azından 2500 TL civarı yaparsanız GTX 970 li bir sistem öneririz.
  • AMD işlemciler ekran kartına biraz daha fazla yük bindirdiği için tercih edilmiyor. Bu yüzden GTX 970 ' e yetişecek İntel işlemci gerekli.

Kesinlikle 980 alma 5 FPS ark yüzünden 700 TL verilmez. MSI Afterburner ile OC yaptığında 980'in önüne aşırtma yapabilirsin.

Over Clock'u pek mantıklı görmüyorum nedense, hiç sıcak bakmadım biraz forumlarda okudum konu hakkında. 2 seneye kadar ciddi bir bütçeyle sistem toplamayı düşünüyorum, yeniden görüşmek üzere. Çok minnettarım, saygılar :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı