FX 8320 RX 560 uyumlu mu?

umutbozkurt078

Centipat
Sabah RX470 ile 1366*768 çözünürlükte sorun yaşanacağım söylenmişti o yüzden şöyle bir sistem almaya karar verdim bu sistemle kaç FPS alırım oyunlarda yardımcı olur musunuz?
FX 8320 4.0 GHz işlemci ve Corsair işlemci soğutucu
MSI 970A SLI Krait Edition DDR3 2133MHz anakart
Crucial 4x2 8 GB RAM.
Power Boost 2RGB fanlı ve ekstra LED'li kasa.
Seagate 500GB 7200RPM harddisk HDD
ASUS 400W PSU
RX 560 series ekran kartı (çift fanlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli olan anakartında PCI-e X16 slotunun olup olmadığı, neredeyse her anakartta bu slot var bu yüzden RX 560 takabilirsin. Ancak yine de FX kadar ölü ve sorunlu bir nesle yatırım yapma. DDR4 bir sistem almaya bak, bütçen yetmiyorsa en azından 4. nesil i5 ve i7'lere bakabilirsin ikinci el olarak.

Yukarıda attığım sisteme sizde bakabilirsiniz hocam değerlendirin lütfen çünkü uzun süredir bekliyorum.

Pazarlık yaptım 1800'e indi adam ama işlemcinin GHz'i beni rahatsız etti şu an Q6600 kullanıyorum ve Valorant'da ajanları seçince ekrana gelmiyorlar ve işlemcim %100 kullanılıyor sürekli o yüzden korkuyorum.
GHz. Pek de önemli değil sonuçta Q6600'dan kat kat iyi bir işlemci fakat neyden yakındığınızı anlamadım.

@umutbozkurt078 ben de Q6600 kullanıyorum.

Frekansa takılma sen. Q6600 ile 4440S arasında dağlar kadar fark var.

Her şey frekans değil yani.

1800 yaptıysa güzel. Alırsın sistemi, alırken testlerini yap tabii, SSD takarsın ve hazırsın! :D.

İşlemci %100 kullanılmadığı sürece alayım sistemi o zaman.
Hocam ama almadan önce Memtest86 testini yaptırmayı unutmayın. Yoksa benim gibi çok başınız ağrır.

Hocam 2.el bir sistem ilk defa alacağım bana en ince ayrıntılarına kadar bilgilendirirseniz çok sevinirim.

@umutbozkurt078 İşlemcin %100 kullanılıyorsa darboğaz var demek. 4.nesil i5, RX 470'e darboğaz asla yapmaz.

MSI Afterburner kullanarak indir bak. Misal GTA 5 gibi bir oyun aç. CPU kullanımın %40-50'lerde gezmeli, GPU kullanımı %99 civarı olmalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
MSI Afterburner indirdikten sonra bunları yap. Oyunda sol üstte değerler gözükecektir.

FurMark yaptır. FurMark indir, aç, bir 30-35 dakika falan çalışsın. Otur izle. Bakalım sıcaklıklar nasıl, ekranda sorun oluyor mu v.s.

Memtest86'da öneririm.

Sıkıntı yoksa alabilirsin.

Pazarlık yaptım 1800'e indi adam ama işlemcinin GHz'i beni rahatsız etti şu an Q6600 kullanıyorum ve Valorant'da ajanları seçince ekrana gelmiyorlar ve işlemcim %100 kullanılıyor sürekli o yüzden korkuyorum.
Ben tavsiye etmiyorum o sistemi. Biraz daha ileriye dönük alınması lazım, RX 470'in zamanı artık geçti. En kötü RX 570 tercih edilmeli. PSU'su da iyi değil sistemin, Xilence gibi markalara güvenmiyorum. FSP, Xigmatek, Aerocool gibi kaliteli markalar tercih edilmeli.

Ben tavsiye etmiyorum o sistemi. Biraz daha ileriye dönük alınması lazım, RX 470'in zamanı artık geçti. En kötü RX 570 tercih edilmeli. PSU'su da iyi değil sistemin, xilence gibi markalara güvenmiyorum. FSP, Xigmatek, Aerocool gibi kaliteli markalar tercih edilmeli.

İleri de onları değiştirebilirim hocam beni 1 2 senelik idare etsin yeter.

Ben tavsiye etmiyorum o sistemi. Biraz daha ileriye dönük alınması lazım, RX 470'in zamanı artık geçti. En kötü RX 570 tercih edilmeli. PSU'su da iyi değil sistemin, Xilence gibi markalara güvenmiyorum. FSP, Xigmatek, Aerocool gibi kaliteli markalar tercih edilmeli.
Xilence PSU süper değildir ama eh, işte. İdare edersin.

Bir Power Boost gibi bomba değil.

Bence sistem güzel. İşlemcisi hala 1660 falan bile besleyebilir.

Ekran kartı konusunda bence 1366x768'de oynayamayacağı oyun yok.

Bu arada @umutbozkurt078 sistemine SSD almayı unutma. Yoksa çok acı çekersin.

Şöyle bir şey alabilirsin. En ucuz seçenek.

Geri
Yukarı