FX 8320 RX 560 uyumlu mu?

umutbozkurt078

Centipat
Sabah RX470 ile 1366*768 çözünürlükte sorun yaşanacağım söylenmişti o yüzden şöyle bir sistem almaya karar verdim bu sistemle kaç FPS alırım oyunlarda yardımcı olur musunuz?
FX 8320 4.0 GHz işlemci ve Corsair işlemci soğutucu
MSI 970A SLI Krait Edition DDR3 2133MHz anakart
Crucial 4x2 8 GB RAM.
Power Boost 2RGB fanlı ve ekstra LED'li kasa.
Seagate 500GB 7200RPM harddisk HDD
ASUS 400W PSU
RX 560 series ekran kartı (çift fanlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 2.el bir sistem ilk defa alacağım bana en ince ayrıntılarına kadar bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Kullanılabilir.
  • HDD veya SSD alırken sağlığına dikkat ediniz.
  • RAM alırken bellek testinden geçirtiniz.
  • Ekran kartı alırken madencilik yapılıp yapılmadığını öğreniniz.
  • İşlemci alırken sağlam olup olmadığına bakınız. Pinleri yamulmuş olabilir.
  • Fan alırken ne kadar çalıştığına bakınız. 5 senelik ömrü bitmeye yakın bir fanı satın almayınız. Aynı şekilde ekran kartı fanları da eskimiş olabiliyor.
  • Anakart alırken çiziklere, kondansatörlerin sağlamlığına, tamir görüp görmediğine, soketlere, slotlara ve bağlantı yerlerine bakınız.
  • PSU alırken aynı şekilde detaylı olarak kontrol edip kondensatörlere ve fanın sağlamlığına bakınız.
  • Her şeyin garanti belgelerini ve faturalarını da inceleyiniz.
Bütçe belirtirseniz sizin için burada sistem tavsiyesinde bulunabiliriz. Belki ikinci el sistem almanız gerekmez.

- @Tim

Kullanılabilir.
  • HDD veya SSD alırken sağlığına dikkat ediniz.
  • RAM alırken bellek testinden geçirtiniz.
  • Ekran kartı alırken madencilik yapılıp yapılmadığını öğreniniz.
  • Işlemci alırken sağlam olup olmadığına bakınız. Pinleri yamulmuş olabilir.
  • Fan alırken ne kadar çalıştığına bakınız. 5 senelik ömrü bitmeye yakın bir fanı satın almayınız. Aynı şekilde ekran kartı fanları da eskimiş olabiliyor.
  • Anakart alırken çiziklere, kondansatörlerin sağlamlığına, tamir görüp görmediğine, soketlere, slotlara ve bağlantı yerlerine bakınız.
  • PSU alırken aynı şekilde detaylı olarak kontrol edip kondensatörlere ve fanın sağlamlığına bakınız.
  • Her şeyin garanti belgelerini ve faturalarını da inceleyiniz.
Bütçe belirtirseniz sizin için burada sistem tavsiyesinde bulunabiliriz. Belki ikinci el sistem almanız gerekmez.

- @Tim

Hocam maks 2000 TL bütçem var ve maalesef doların artışını da gördüğümden beri 0 sistem toplama hevesim kalmadı.

Xilence PSU süper değildir ama eh, işte. İdare edersin.

Bir Power Boost gibi bomba değil.

Bence sistem güzel. İşlemcisi hala 1660 falan bile besleyebilir.

Ekran kartı konusunda bence 1366x768'de oynayamayacağı oyun yok.
2000TL'lik bir sistemde hedef 768p oyunculuk olmamalı, 1080p hedeflenmeli. 768p günümüz için çamur gibi bana kalırsa, oyunculuk en kötü 1080p olmalı artık. Yani "768p'de her oyun oynanır " mantığı ile sistem değerlendirilemez günümüzde, yanlış.
İleri de onları değiştirebilirim hocam beni 1 2 senelik idare etsin yeter.
İlerde upgrade düşünüyorsan, bu sistemi alıp idarelik kullanabilirsin 1-2 sene. Ama uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorsan tavsiye etmem.

2000TL'lik bir sistemde hedef 768P oyunculuk olmamalı, 1080P hedeflenmeli. 768P günümüz için çamur gibi bana kalırsa, oyunculuk en kötü 1080P olmalı artık. Yani "768P'de her oyun oynanır " mantığı ile sistem değerlendirilemez günümüzde, yanlış.

Hocam gözüm alıştığı için ekrana 9 senedir aynı ekranı kullanıyorum bir anda 1080P'ye geçmek benim düzenimi bozar 1080P için 2 sene sonra yurtdışına gideceğim için orada sistem toplayacağım o yüzden şu anlık beni 2 3 sene idare etse yeter :D.

Hocam gözüm alıştığı için ekrana 9 senedir aynı ekranı kullanıyorum bir anda 1080P'ye geçmek benim düzenimi bozar 1080P için 2 sene sonra yurtdışına gideceğim için orada sistem toplayacağım o yüzden şu anlık beni 2 3 sene idare etse yeter :D.
Güncel oyunlar oynayacaksan 2-3 sene idare edeceğini sanmıyorum, özellikle de yeni nesilde çıkacak oyunlar baz alınırsa. Mevcut sistemin RDR 2 tarzı oyunlarında da sorun yaşayabilirsin.

Xilence PSU süper değildir ama eh, işte. İdare edersin.

Bir Power Boost gibi bomba değil.

Bence sistem güzel. İşlemcisi hala 1660 falan bile besleyebilir.

Ekran kartı konusunda bence 1366X768'de oynayamayacağı oyun yok.

Bu arada @umutbozkurt078 sistemine SSD almayı unutma. Yoksa çok acı çekersin.

Şöyle bir şey alabilirsin. En ucuz seçenek.

Bu arada PSU'nun ismini nasıl okudunuz onu düşünüyorum yarım saattir bakıyorum anlamadım :D.
Güncel oyunlar oynayacaksan 2-3 sene idare edeceğini sanmıyorum, özellikle de yeni nesilde çıkacak oyunlar baz alınırsa. Mevcut sistemin RDR 2 tarzı oyunlarında da sorun yaşayabilirsin.

RDR2 tarzı oyunu sevmiyorum GTA Forza LoL Valorant Sea of Thieves gibi oyunlar oynacağım ondan dolayı ileriye dönük oyunlarda başka bir sistem toplayacağım onun için emin olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı