FX 8320 RX 580 sistemde ani FPS düşüşleri

yasinsak42

Picopat
Arkadaşlar sistemim;
M5A78L-M lx3.
RX580 8 GB Pulse ekran kartı.
FX 8320 işlemci.
750W Rampage Power suply.
DDR 3 8 GB frux RAM.
DDR 3 GB hi Level RAM.
500 GB normal harddisk.
500 GB laptop harddisk.
Sistemimde çok ani FPS düşüşü oluyor. İşlemciyi OC yapıyorum 3'e düşürüyorum 4.5'a cıkarıyorum, ekran kartına yapıyorum ama bir sorun var. Ne yapmam lazım, ne uyumsuz, ne almalıyım değiştirmeliyim var mı öneriniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim;
M5A78L-M lx3.
FX 8320 işlemci.
DDR 3 8 GB frux RAM.
DDR 3 GB hi Level RAM.
500 GB normal harddisk.
500 GB laptop harddisk.
Sistemimde çok ani FPS düşüşü oluyor. İşlemciyi OC yapıyorum 3'e düşürüyorum 4.5'a cıkarıyorum, ekran kartına yapıyorum ama bir sorun var. Ne yapmam lazım, ne uyumsuz, ne almalıyım değiştirmeliyim var mı öneriniz?

Hocam acil Power Supply nizi değiştirin ondan kaynaklı olabilir. Psunuz bir bomba.

Arkadaşlar sistemim;
M5A78L-M lx3.
FX 8320 işlemci.
DDR 3 8 GB frux RAM.
DDR 3 GB hi Level RAM.
500 GB normal harddisk.
500 GB laptop harddisk.

Ramlarınız ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Sistemine göz gezdirince ilk olarak ramların dikkatimi çekiyor. DDR 3 eski bir teknoloji, eğer ramlarını yükseltme şansın olursa sorun düzelir ayrıcana vysnc teknolojisininde düzeltme şansı var.

Arkadaşlar sistemim;
M5A78L-M lx3.
FX 8320 işlemci.
DDR 3 8 GB frux RAM.
DDR 3 GB hi Level RAM.
500 GB normal harddisk.
500 GB laptop harddisk.
Hocam ilk olarak remleri deneyerek deneme yanılma yöntemini kulanmanız laızm ram ları teker teker çıkartıp deneyin benim tahminim işlemci fx işlemciler biraz sıkıntılıd sicaklık la alaklaı bi problem oluyo ola bilir sıcaklık grafiğini oluşturan yazılımlar var kurun erkan kartını ve işlemciyi test edin eğer fps düşüşlerinde sıcaklık aşırı artmışsa otomatik olarak makine yakmamak için işlemciyi biraz kısıtlar düşük frekansda çalışır burdada dar boğaz oluşur buna göre ilerleye bilirsiniz bu durumlardada amp3+ anakartlarda işlemci yuvalarının hemn üst tarafındaki işlemci besleme kondansatörlerde aşırı derecede ısınır bunada dikkat ede bilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı