FX 8320 sistem açılmıyor

rosdela

Yoctopat
Daha fazla  
Selamlar.
Sabah kalktığımda bilgisayarım açılmıyordu, kasayı açtığımda ekran kartı fanı ve diğer fanlar sorunsuz çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu.
İnternetten biraz araştırma yaptım RAM'lari takıp çıkarın diyordu denedim ve olmadı diğer öneride BIOS pilini çıkarıp takmaktı bende ekran kartımın altında kalan BIOS pilini takıp çıkardım ayrıca mecburen ekran kartını da söküp taktım ve bilgisayarım çalıştı.

Peki sorun ne o zaman diyeceksiniz bir daha bunun yaşanmaması için ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS M5A97 r2.0
Ekran kartı: Radeon HD 7870 2 GB.
İşlemci: AMD-FX 8320.
RAM: 8 GB DDR3.

Bu bilgileri geçen konu açtığımda eksik bilgi dedikleri için ekledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar.
Sabah kalktığımda bilgisayarım açılmıyordu, kasayı açtığımda ekran kartı fanı ve diğer fanlar sorunsuz çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu.
İnternetten biraz araştırma yaptım RAM'lari takıp çıkarın diyordu denedim ve olmadı diğer öneride BIOS pilini çıkarıp takmaktı bende ekran kartımın altında kalan BIOS pilini takıp çıkardım ayrıca mecburen ekran kartını da söküp taktım ve bilgisayarım çalıştı.

Peki sorun ne o zaman diyeceksiniz bir daha bunun yaşanmaması için ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS M5A97 r2.0
Ekran kartı: Radeon HD 7870 2 GB.
İşlemci: AMD-FX 8320.
RAM: 8 GB DDR3.

Bu bilgileri geçen konu açtığımda eksik bilgi dedikleri için ekledim.

Ekran kartının pinlerini silgiyle çok bastırmadan silebilirsin oksitlenmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı