FX 8320 sistem açılmıyor

rosdela

Yoctopat
Daha fazla  
Selamlar.
Sabah kalktığımda bilgisayarım açılmıyordu, kasayı açtığımda ekran kartı fanı ve diğer fanlar sorunsuz çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu.
İnternetten biraz araştırma yaptım RAM'lari takıp çıkarın diyordu denedim ve olmadı diğer öneride BIOS pilini çıkarıp takmaktı bende ekran kartımın altında kalan BIOS pilini takıp çıkardım ayrıca mecburen ekran kartını da söküp taktım ve bilgisayarım çalıştı.

Peki sorun ne o zaman diyeceksiniz bir daha bunun yaşanmaması için ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS M5A97 r2.0
Ekran kartı: Radeon HD 7870 2 GB.
İşlemci: AMD-FX 8320.
RAM: 8 GB DDR3.

Bu bilgileri geçen konu açtığımda eksik bilgi dedikleri için ekledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartından görüntü aldığınız kabloda temassızlık olabilir. Bir de kabloyu değiştirip gözlemleyin.

Bir sorun var gibi gözükmüyor arkadaşın da dediği gibi kablolarda bir temassızlık olabilir zaten benim aklıma ilk monitörden yana bir sıkıntı gelmişti.

Ekran kartı giriş pini yuvasından çıkmış olabilir, bağdaştırıcı kablon sorunlu olabilir. Anakart sorunlu olabilir. Ucu açık bir konu. Çünkü net bir arıza yok ortada. Dilersen ekran kartını FurMark ile teste sok.

Ekran kartının pinlerini silgiyle çok bastırmadan silebilirsin oksitlenmiş olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…